Mart 26, 2023

Ordu Stadı’nın Maliyeti Orduspor’un Borcunu Geçti !

Ordu Futbolu’nda Orduspor’un sözleşmeli olduğu tesislerin yerine yapılan Ordu Stadı’nın maliyeti Orduspor’un borcunu geçti.

2017 yılında Orduspor’un 2025’e kadar sözleşmeli olduğu Durugöl Tesisleri, Eski Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından ‘ohal’ gerekçesiyle yıkılmıştı. 52.yılında Amatör Küme’de mücadele eden ve zor günler yaşayan Orduspor, 2017 yılında amatöre düştüğü dönem tesislerden atılmıştı.

Orduspor Kulübü, 2025 yılına kadar sözleşmesi olmasına rağmen tüm çabalarına rağmen tesislerinde kalamamıştı. Ordu Valiliği’nin aldığı kararla birlikte Mor Beyazlı Kulüp, tesissiz kaldı. Altınordu Kaymakamlığı ve Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden gelen bir ekip, malzeme sayımı yaptı ve ardından tesis boşaltıldı. Malzemeler camdan atılırken, Orduspor daha sonra ise toparlanamadı.

Son resmi açıklamada Orduspor’un 86 Milyon Lira borcu olduğu belirtilirken, borç tesislerden atıldıktan sonra daha da arttı. Mor-Beyazlı ekibin borçlarının yarısının ise Nedim Türkmen ve faktöring şirketine olması, olayları daha da çıkılmaz hale getirdi.

2017 yılında temeli atıldıktan sonra üç defa açılış tarihi ertelenen Ordu Stadyumu’nda çalışmalar halen sürerken, stadyumun maliyetinin 150 Milyon Lirayı geçtiği öğrenildi. Ordu Stadı’nın bir bölümün de Spor Lisesi olacağı ve bu çalışmalar sonrasında maliyetin daha da artacağı biliniyor.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!