Haziran 8, 2023

Ordu Stadyumu Hala Koltuk Bekliyor !

Ordu’da yapımı adeta yılan hikayesine dönen Ordu Stadyumu, en son belirtilen açılış tarihi olan 27 Ocak 2019 tarihinden sonra hala koltuk ve diğer ince işçilikleri bekliyor.

Temeli 2017’de atılan, açılışı 4 kez ertelenen ve Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın ‘ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona yetişmez’ dediği Ordu Stadyumu’nda dış cephede paslanmalar meydana geldi. Önce 105, sonra 110, daha sonra 150 Milyon Lira harcandığı belirtilen Ordu Stadyumu için son rakamlar ise 161 Milyon Lirayı göstermişti.

Türkiye Futbol Federasyo’nun 27 Ocak 2019 tarihinde Yeni Orduspor ile Altındağ Belediyspor arasında Ordu’da oynanacak karşılaşmanın burada oynanmasını tescillemişti ancak üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen stadyumda herhangi bir hareketlilik yaşanmadı.

Stadyumda çim serme işlemi sona ererken çevre düzenlemesi, tribünlerin koltuklandırılması ve diğer ince işçilikler ihale sürecinde ilerliyor. Bu ihalelerin çıkmaza girdiği Ordu Stadyumu’nun dış cephesinin ise paslandığı fotoğrafları bir dönem sosyal medyada gündem olmuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!