Haziran 4, 2023

Ordu Stadyumu İçin 40 Milyon Liralık İhale !

20 Aralık 2019 tarihinde sitemizde yayınlanan ‘Ordu Stadı İçin 40 Milyon Lira Lazım’ haberinin üzerinden aylar geçmesinin ardından Ordu Stadyumu’nun 40 Milyon Liralık ihaleye çıkacağı açıklandı.

Ordu’da futbolcun kalbi olan Durugöl Tesisleri’nin yıkılması ile birlikte 2017 yılında yapılmaya başlanan Ordu Stadyumu hakkında belirsizlik sürüyor. Temeli 2017’de atılan, açılışı 4 kez ertelenen ve Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın ‘ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona yetişmez’ dediği Ordu Stadyumu’nu için 40 Milyon Lira daha gerekiyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Enver Yılmaz döneminin projelerinden birisi olan ancak 2018 yılından sonra çalışmaların durduğu Ordu Stadı’nın eksik kalan kısmın 5 Nisan’da ihaleye çıkması bekleniyor. Zaman zaman dış kısımlarında paslanmalar görülen Ordu Stadyumu’nun maliyetinin ilk kazma vurulduğunda 105 Milyon Lira olacağı açıklanmıştı. Ordu Stadı’nın maliyeti en son 161 Milyon Lira’ya kadar çıktı ancak bitmesi için 40 milyon liraya ihaleye çıkacağı bildirildi.

Stadyumun ne zaman biteceği belirsizliğini korurken, stadyumun içine Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 1000 kişilik spor tesisi kurulacağı belirtildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!