Haziran 4, 2023

Ordu Stadyumu İçin Son 180 Gün !

Ordu Futbolu’nda yılan hikayesine dönen Ordu Stadyumu ile ilgili son ihale yapılırken, daha önce birçok kez açılış tarihi ertelenen Ordu Stadyumu’nun Aralık ayında açılması bekleniyor.

2017 yılında temeli atılan ancak bir türlü tamamlanamayan Ordu Stadyumu, Aralık ayında hazır hale gelecek. Bütçe konusunda her geçen dönem daha fazla maliyetli olmaya başlayan Ordu Stadyumu için geçtiğimiz günlerde son ihale yapılmıştı. İhaleyi kazanan firma olan Mert Çelikkanat+ Ce Hak İnşaat, Ordu Stadyumun İkmal inşaatına başlayacağı öğrenildi.

Sözleşmede yer alan maddeye göre firmanın 180 İş günü içerisinde Stadyumu tamamlaması gerekiyor. Bir aksilik olmadığı taktirde Stadyum en geç Aralık ayında faaliyete geçecek. Açılışı 4 kez ertelenen ve Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın ‘ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona yetişmez’ dediği Ordu Stadyumu’nda dış cephede paslanmalar meydana gelmişti. Önce 105, sonra 110, daha sonra 150 Milyon Lira harcandığı belirtilen Ordu Stadyumu için son rakamlar ise 161 Milyon Lirayı göstermişti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 27 Ocak 2019 tarihinde Yeni Orduspor ile Altındağ Belediyspor arasında Ordu’da oynanacak karşılaşmanın burada oynanmasını tescillemişti ancak üzerinden neredeyse bir buçuk geçmesine rağmen stadyumda hala açılmamıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!