Mayıs 29, 2023

Ordulu Futbolseverlerin merakla beklediği Ordu Stadyumu 2017 yılından bu yana dört kez açılış tarihi değiştirirken, son olarak 2020 yılının Aralık ayında açılacağı açıklandı.

Temeli 2017’de atılan, açılışı 4 kez ertelenen ve Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın ‘ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona yetişmez’ dediği Ordu Stadyumu’nun 2020 yılının Aralık ayında açılacağı açıklandı. Bir ara Türkiye Futbol Federasyonu’nun maç takvimine bile giren Ordu Stadyumu’nun, bu sefer bu tarihte bitmesi bekleniyor.

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2017 yılında yapımına başlanılan 20 bin seyirci kapasiteli yeni stadın tamamlanması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Daha önce kaba inşaatı yüzde 95 seviyelerinde tamamlanan ve çimleri serilen stadın bir süre önce ikmal ihalesinin yapıldığını ve 180 iş gününün ardından sporseverlerin hizmetine sunulacağını kaydeden Tomakin, “20 bin seyirci kapasiteli stadın yapılan son ihale ile çevre düzenlemesi, koltuklar, jeneratör ve trafo, skorboard ve elektronik aksamlarının tamamlanacak. Statta 8 ferdi spor antrenman salonunun yanı sıra 12 derslikli spor lisesi ve 40 kişilik pansiyon da yapılacak” diye konuştu.

Stadın bir bölümünün spor lisesi olacağını ve bunun Ordu’da ilk kez uygulanacağını belirten Tomakin, görsellik ve kullanılabilirlik açısından Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olan Yeni Ordu Stadı’nda 25 loca ve 428’i kapalı olmak üzere, 554 araçlık otopark bulunduğunu açıkladı.

2025 yılına kadar sözleşmesi olan Orduspor’un ohal gerekçesiyle atılarak yıkılan Durugöl Tesisleri’nin olduğu bölgeye yapılan Ordu Stadyumu, önce 105, sonra 110, daha sonra 150 Milyon Lira bütçeye kadar çıkmış ancak son rakamlar ise 161 Milyon Lirayı göstermişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!