Haziran 4, 2023

Ordu Stadyumu’nda Yine Kriz !

Her sezon açılacağı açıklanan ancak yapımı bir türlü tamamlanamayan Ordu Stadyumu’nda, yapımının bitirilmesi için yapılan ihaleyi kazanan firma ihaleden düştü.

102 Milyon Lira bütçe olarak ilk kazmanın vurulduğu Ordu Stadyumu’nda bütçe 200 Milyon Lira’yı geçerken, 3 yıldır yapımı tamamlanmadı. Artık maddi imkansızlıklardan dolayı bir türlü tamamlanmayan Ordu Stadyumu için 22 Nisan’a ihale yapılmış ve ihaleyi kazanan Mert Çelikkanat+ Ce Hak İnşaat Ortaklığı ile, Aralık ayında stadyumun hazır hale getirileceği anlaşılmıştı.

Ankara’da yapılan ikmal ihalesi sonrasında bir an önce çalışmalara başlanacağı söylenirken, Ordu Stadyumu’nda ihaleyi alan firma şartlar gereği ihaleden düştü. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yılan hikayesine dönen stadyum hakkında; “Yeni bir ihale yapılmayacak. İhaleye katılan firmalardan şartlara uygun olan stadyumu tamamlayacak” ifadelerini kullandı.

Ordu Stadyumu’nda yeni ikmal ihalesiyle birlikte çevre düzenlemesi, koltuklar, jeneratör ve trafo, ışıklandırma, skorboard, spor lisesi sınıfı ve 40 kişilik pansiyon yapımı, elektronik aksamlarının tamamlanması, bireysel sporlarının bölünmesi ve iki adet yeni spor salonu yapılması planlanıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!