Ordu Stadyumu’nun Henüz Adı Konulmadı !

2017 yılında ilk kazmanın vurulduğu günden bu yana defalarca açılış tarihi verilen ancak bir türlü açılmayan Ordu Stadyumu’nun kısa zamanda açılacağı konuşuluyor ancak henüz isim konusunda karar verilmedi.

Ordulu Futbolseverlerin merakla beklediği Ordu Stadyumu’nda gözler açılışa çevrildi. Aralık 2020’de açılacak denilmesinin ardından yine açılış tarihi sarkan ancak 2020-2021 sezonunda en az bir karşılaşmanın oynanacağı belirtilen Ordu Stadyumu, yine futbolseverlerin gündemi oldu.

Temeli 2017’de atılan, açılışı 4 kez ertelenen ve Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın ‘ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona yetişmez’ dediği Ordu Stadyumu’nun açılış tarihi ile birlikte ismi de tartışılan konulardan birisi oldu.

Son çalışmaları yapılan stadyumda koltuklar ve çimler aylar öncesi hazır hale getirilirken, ikmal ve iş bitirme çalışmalarında da son aşamaya gelindi. Çevre düzeni, localar ve skorboardda ise son dokunuşlar yapılıyor.Futbol sahasının yanı sıra içerisinde spor salonları, spor lisesi ve iş yerleri bulunan Yeni Ordu Stadyumu, spor kompleksi özelliğini taşıyor. Ordu’da vatandaşların ‘Yeni Ordu Stadyumu’ olarak andığı stadyumun ismi henüz netleşmedi. Bu konuda son sözü ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın söyleyeceği belirtildi.

SAMET KARADAĞ

1 thought on “Ordu Stadyumu’nun Henüz Adı Konulmadı !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!