Ordu’da voleybolda söz sahibi olabilecek bir takım daha kuruldu. Tecrübeli voleybolcu Güngör Yüce’nin kurduğu Ordu Voley Spor Kulübü, 2019-2020 sezonunda Türkiye Voleybol Erkekler Bölgesel Ligi’nde mücadele edecek.

Daha önce Ordu’da birçok takımda şampiyonluk yaşayan ve başarılar yakalayan Güngör Yüce, kendisi gibi yıllardır voleybola hizmet eden sporcularla beraber kurduğu Ordu Voley Spor Kulübü ile yola çıktı.

2019-2020 sezonunda Türkiye Voleybol Erkekler Bölgesel Ligi’nde mücadele etmek için federasyona da başvuran Voleyspor, ligin başlayacağı günü iple çekiyor.

Kadroda birbirinden tecrübeli oyuncuları bulunduğunu aktaran kulübün kurucularından Güngör Yüce, hedeflerinin 2.Lig’e çıkmak olduğunu dile getirdi.

“Hedefimiz 2.Lig”

Yeni kurdukları takımla Türkiye Voleybol Erkekler Bölgesel Ligi’nden itibaren mücadele etmeye başlayacaklarını aktaran Yüce; “Lige katılım için başvurumuzu yaptık. Kulübümüzü yazın Deniz Gül ve Gökhan Çelebi ile birlikte kurduk ve lige katılmak için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Artık resmi olarak katılım sağladık. Güçlü bir ekibimiz var. Bu ligin üstünde oyuncularla anlaşma sağladık. Anlaştığımız oyuncuları ilerleyen günlerde açıklayacağız. Özellikle belirtmek istiyorum ki oyuncularımızın tamamı Ordulu. Ordulu oyuncularla başarılı olmak istiyoruz. Hedefimiz 2.Lig. Bu doğrultuda hareket edeceğiz. İnşallah sonunda da başaracağız” dedi.

Ordu Voley Spor Kulübü’nün kurucularından Deniz Gül ise kurdukları ekiple Bölgesel Lig’in iddialı ekiplerinden biri olduklarını belirterek, sezon sonunda koydukları hedefe ulaşacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Tamamı Ordulu oyunculardan kurulu olan Ordu Voley Spor Kulübü, Türkiye Voleybol Erkekler Bölgesel Ligi’nde zirve mücadelesi verecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!