Haziran 8, 2023

‘Ordu’da Futbol Patinaj Yapıyor’

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Kılıç, Türkiye’de olduğu gibi Ordu’da da en büyük sorunun yönetememe sorunu olduğunu dile getirdi.

Ordu’da futbolu kalkındırmak için işi ehline sormak gerektiğini savunan Kılıç, artık düne bakmak yerine önlerine bakmaları gerektiğini söyledi.

“Dünü bırakın artık”

‘Dünlerle yaşamanın ve devamlı dünleri anlatmanın manası yok’ diyen Kılıç, şu açıklamalarda bulundu; “Yarınlarda ne yapmamız gerektiği konuşmamız lazım.1 yıllık, 3 yıllık planlar yapıp Ordu’daki sporu ve futbolu kalkındırmak adına işin ehlileriyle görüşmek lazım. Şimdi ben 50 yaşıma gelmişim sporu özellikle futbola ömrümü vermişim. Sizler ve bizler gibi insanlardan değil de kendinize yakın bulduğunuz herhangi birilerinden akıl almaya, yön tayin etmeye çalışırsanız dönüp patinaj yaparsınız. Ordu’daki futbol şuanda patinaj yapıyor ve her an ayağı kaymış durumda geriye düşebilir. Endişem o yüzden bir an önce düne değil de önümüze dair nasıl bir plan yapabiliriz. Onlara bakmak lazım” dedi.

“Türkiye’de yönetici problemi var”

Başkan Kılıç; “Ordu’da aslında tüm Türkiye’de futbol sorunu yoktur, yönetici sorunu vardır, yönetememe sorunu vardır. Türkiye’de futbol sorunu yoktur. Bugün araştırmalara bakıldığı zaman Türkiye’de ki futbolcu potansiyeli Brezilyanın ki gibidir. Demek ki Brezilya’da yöneticiler iyi yönetiyor ki Dünya’ya damgasını vuruyor. Yetenek açısından Türkiye’de Brezilya’dan aşağı olmadığımız, futbol otoritelerinin araştırılıp bu şekilde söyleniyor. Demek ki kulüpler iyi yönetiyor. Siz iyi bir iş adamı olabilirsiniz, iyi bir falancı meslek sahibi olabilirsiniz ama kulüpleri yönetmekte başka bir meziyettir. Siz demek ki kulüpleri yönetemediniz ki kulüpler bu mecrada kötü durumdalar. Türkiye’de hoca problemi de yoktur, oyuncu problemi de yoktur Türkiye’de başkan, yönetici, yönetim problemi vardır futbol adına” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!