logo

Ordu’da karete gelişiyor

Karate Antrenörü Muzaffer Yoldaş, “Her geçen gün Ordu’da karate gelişiyor ve bu gelişimi daha da ilerletmek istiyoruz. Bu anlamda da yapılacak olan tüm turnuvalarda şampiyonluklara talibiz” dedi.

karate

Salon sporlarına yapılan yatırımlar Karate spor’una da etki etti. Her geçen gün sporcu sayılarının arttığını söyleyen Karate Antrenörü Muzaffer Yoldaş, Ordu’da Karate sporunu canlandırmak için uğraştıklarını ifade etti. Yoldaş, “Geçen senelere göre Karate sporu Ordu’da her geçen gün gelişiyor. Eskiden boş denilecek salonlarda eğitimlerimizi verirken şimdi 25 kız 25 erkek olmak üzere 50 kişilik faal bir katılımla eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Haftada 3 gün yaptığımız eğitimlere ilginin yoğun olması bizleri mutlu ediyor” dedi.

Önümüzde 2 turnuva var

Belirli tarihlerde 2 Önemli turnuvada boy göstereceklerini söyleyen Yoldaş, “23 Aralık tarihinde okul sporları kapsamında Karate il birinciliği için müsabakalar düzenleyeceğiz. Burada sıkletlerinde birinci olan 8 sporcumuzu Türkiye Şampiyonası için yeri daha sonradan belirlenecek olan Grup müsabakalarına götüreceğiz. Ardından 23 Ocak 2016 tarihinde Anadolu Ligi müsabakaları başlayacak ve buraya Ordu Gençklik Spor adına 13 sporcumuzla katılacağız. Düzenlenecek olan müsabakalar bizim için çok önemli. Bu müsabakalarda şampiyonluk için sahaya çıkacağız ve şampiyonluktan başka bir şey düşünmeyeceğiz” dedi.

Çocuklarımıza spor kültürünü aşılayalım

Ailelerin çocuklarını spora yönlendirmelerini istediklerini söyleyen Muzaffer Yoldaş, “Bizim gelişmemiz ve bu dalda başarılar elde etmemiz sporcularımıza verilen destekten geçmektedir. Bize desteklerinden dolayı Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Genç’e teşekkür ederim. Ancak bu destek sadece bizimle bitmemeli. Sporcu ailelerinin çocuklarını sabırlı bir şekilde eğitimlere devam ettirmelerini ve bu yönde onlara destek çıkmaları gerekiyor. Spor sabır işidir. Bu sporda sabırlı olur ve eğitimlerini alırsan başarılar ardı ardına gelecektir. Bir hevesle çocuklarını spora yazdırıp 1 ay sonra almasınlar” diye konuştu.

ŞENOL KORKMAZ-ÖZEL HABER

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

escort bayan
tokat masaj salonu
trabzon masaj salonu
yalova masaj salonu
denizli masaj salonu
mersin masaj salonu
sakarya masaj salonu
tekirdağ masaj salonu