Ordulu Kaleci, U16 Milli Takım Aday Kadrosuna Davet Edildi !

2019 yılından bu yana Beşiktaş altyaş kategorilerinde forma giyen 2007 doğumlu kaleci Mehmet Tuğra Yeşilyurt, U16 Milli Takım Aday Kadrosu’nda kendisine yer buldu.

8-10 Kasım tarihleri arasında Antalya’da Karadağ U16 Milli Takımı ile hazırlık maçları oynayacak olan Türkiye U16 Milli Takım Aday Kadrosu açıklandı. Ümit Milli Takımlar ve Genç Milli Takımlar Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ile U16 Milli Takım Teknik Direktörü Ömür Serdal Altunsöz aday kadroda Ordulu kaleciye de şans verdi.

4 Kasım’da Antalya’da The Sense De Luxe Hotel’de toplanan Türkiye U16 Milli Takım Aday Kadrosu’nda futbola Ünye Gücü Futbol Kulübü’nde başlayan ve başarılı kariyeri ile Beşiktaş genç takımına kadar ilerleyen Ordulu kaleci Mehmet Tuğra Yeşilyurt, kadroya davet edilen dört kaleciden birisi oldu.

Futbola Ordu Amatör Lig ekibi Ünye Gücü Futbol Kulübü’nde başlayan ve 2018-2019 sezonunda Ünye 1957 Spor altyapısına transfer olan Mehmet Tuğra Yeşilyurt, bir sezon sonra da Beşiktaş altyapısına transfer olmuştu. Yeşilyurt şu ana kadar siyah-beyazlı takım U15 takımında 8, U16 takımında ise 9 maça çıktı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!