Haziran 4, 2023

Ordu’nun İlk Ampute Takımı Kuruldu !

Ordu Engelliler Gücü Gençlikspor Gücü Başkanı Bayram Özdamar, Ordu’da ilk kez bir ampute spor takımı kurduklarını belirterek, 2.Lig’den mücadeleye başlayacaklarını dile getirdi.

Türkiye’de iyi bir noktada olan ve Milli takım bazında dünya başarılarımız olan ampute futbol, Ordu’da da başlıyor.

“Hedefimiz Süper Lig”

Bu yıl ilk kez mücadele edeceklerini aktaran Özdamar, şunları söyledi; “Ordu’da ilk defa ampute spor takımını kurduk bu yıl ikinci ligden başlayacağız. 1.Lig, Süper Lig hedefimiz olacak. Ordu’da ilk olduğu için sıkıntılar yaşıyoruz. Spor yapacak engellilerimize ulaşamıyoruz. Ulaştıklarımızda çekimser kalıyor. Büyüklerimizin, basının desteğine ihtiyacımız var . Samsun’da Medikal Park Engelli Gücünde ampute futbol oynuyordum. Ordu’ya geldim, Ordu’da bir takım oluşsun istedim. Zorda olsa takımı kurduk. Adliyede çalışıyorum, oynamak isteyen arkadaşlar gelerek veya sosyal medyadan bana ulaşabilirler. Engelli kardeşlerimiz evde kapalı kalmasınlar bir uğraş yapsınlar istiyoruz. Destek konusunda belediyelerimize, iş adamlarına ulaşmaya çalışıyoruz. Yerel yönetime ulaşamıyoruz hiç bir türlü. İşadamlarından da ulaşmak için randevu bekliyorum.”

“Randevu alamıyoruz”

Özdamar; “Büyükşehir’den randevu almak sıkıntı. 5 aydır randevu talep ediyorum alamıyorum. Fakat şu iyiliği de yaptılar depozito parası istediler, Büyükşehir Belediyesi 5 bin TL’sini karşıladı. Sponsorluk için görüşme talep etmemize rağmen 5 aydır randevu alamıyoruz” dedi.

Ordu Hayat/Ahmet Bayrak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!