logo

”Ordu’nun spor çehresi değişecek”

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, saha konusunda hiçbir kulübün mağdur olmadığını belirterek, Karşıyaka Mahallesi’ne yapılacak olan tesisle birlikte Ordu’nun çehresinin değişeceğini dile getirdi.

Ordu’nun Durugöl ve Karşıyaka gibi 2 tane büyük spor kompleksi olacağına dikkat çeken Genç, Büyükşehir Belediyesi’nin bu araziyi spor için vermesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

“120 gün başladı”

Eylül ayında başlayacak olan liglere kadar Karşıyaka Mahallesi’ne yapılacak olan tesislerin bitmesini beklediklerini aktaran Spor İl Müdürü Genç; “Mevcut amatör sahalar biraz erken yıkıldı. Ama devreye hemen Ordu Futbol Kulübü’nün (Güzelorduspor) sahaları yetişti. 2. Amatör Küme’nin maçları da 19 Eylül Stadyumu’nda oynandı. Hiçbir kulüp mağdur olmadan sezon tamamlanmış oldu. Karşıyaka’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bir yere Ordu amatörü için 3 tane saha yapılıyor. Karşıyaka’ya yapılacak tesisle birlikte Ordu’nun spor çehresi değişecek. Durugöl Tesisleri gibi bir tesise daha sahip olunacak. 2 tane büyük spor kompleksi olacak. Hep eleştiriyorlar ama büyükşehrin burayı spora vermesi çok önemli. Karşıyaka Mahallesi’ne yapılmakta olan tesis için 120 günlük iş süresi başladı. Eylül ayındaki amatör liglere kadar sahaların tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ