Mart 28, 2023

Orduspor 1967 F.İ.S.K. Logoyu Netleştiremedi !

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, sezon başında değişikliğe gittiği isim ve renk konusunda TFF’den onayı alırken, logo konusu ise halen netleştirilmedi.

Yıllardır Soyaspor Gençlik adıyla Ordu Futbolu’na hizmet verdikten sonra Yeni Mahalle 52 Spor olarak yoluna devam eden Ordu 1.Amatör Ligi’nin önemli takımı, 2019-2020 sezonunda ise adını yine değiştirerek Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapmıştı. Yaptığı değişiklik ile hem adın hem de renklerini resmen değiştiren Ordu 1.Amatör Lig takımında logo konusunda ise bir gelişme yaşanmadı.

2019-2020 sezonuna Ordu 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olarak başlayan ve normal sezonu B Grubu’nda lider bitiren Mor-Beyazlı takımda, Ordu Futbolu’nun markası olan ve bu sezon liglere katılım göstermeyen Orduspor’un eski logosunun kullanılacağı açıklanmış ancak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan konu ile ilgili onay çıkmamıştı.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde olası logo onayının red gelebilme ihtimali de düşünülürken, yeni sezon öncesinde farklı bir logoyu taraftarlarına sunarak başlaması bekleniyor. TFF sitesinde Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü bilgileri kısmında kulübün adı tescillenirken, kulüp başkanı bilgisinde de Savaş Şimşek yer alıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!