Orduspor 1967 F.İ.S.K.’te Logo Tescil Pürüzü !

Ordu’yu yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, isim değişikliğinin üzerinden yaklaşık 1 sene geçmesine rağmen logoyu tescil ettiremedi.

Ordu 1.Amatör Lig’de geçmiş sezonlarda Altaş Soyaspor, Soyaspor Gençlik ve Yeni Mahalle 52 Spor olarak mücadele eden ancak 2019-2020 sezonu başında adını Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapan Bölgesel Amatör Ligi’in yeni temsilcisi, logo tescil pürüzü yaşıyor.

2018-2019 sezonunun sonlarına doğru Orduspor’da şirketleşme yolunda logo ve isim hakkını elinde bulunduran Savaş Şimşek, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü oluşumunda başkanlığa getirilmişti. Şimşek, geçtiğimiz sezon başında Ordu Hayat Gazetesine yaptığı açıklamada “1.Amatörden yeni bir kulüple Yeni Mahalle 52 Spor ile lige çıkacağız. Takımın adı Orduspor 1967 olacak. Orduspor Kulübü’nün devamı niteliğinde 1.Amatör liginden sıfır borçsuz başlayacağız. Orduspor ruhuyla, aynı binada baba ocağında başlayacağız. Şampiyonluğa oynayan, bu ligden çıkmak için güzel bir yapı kuracağız. Bizim Orduspor derneğiyle bir ilişiğimiz yok. O zaten mahkemede, onunla bir bağlantımızda yok” açıklamasını yapmış ancak kulüp sezon boyunca Orduspor logolu formayla sahaya çıkmıştı.

Orduspor Kulübü’nden kalan sosyal medya hesaplarını da kullanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü için ise Türkiye Futbol Federasyonu tarafından resmî anlamda logo izni çıkmadı. Ordu temsilcisinin pürüzleri giderememesi halinde yeni logo çalışması yapacağı öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!