Ordu 2.Amatör Küme’ye kadar düşmesi üzerine Yeni Orduspor ile birleşme yoluna giden ancak anlaşamayan Orduspor Kulübü, yeni sezonda 1.Amatör Küme ekibi Yeni Mahalle 52 Spor’un yerine mücadele edecek. Yeni kurulan Orduspor 1967 Kulübü, dernek olarak onay alırken, TFF’nin de isim konusunda sıkıntı çıkarmadığı belirtildi.

Herkesin bitti dediği Orduspor, yeniden palazlandı. Yeni sezonda herkesin 2.Amatör Küme’de 120 milyon lira borçla sezona başlayacağını bildiği Orduspor Kulübü, akıllıca bir hareket yaparak Yeni Mahalle 52 Spor’un yerine Orduspor 1967 adıyla 1.Amatör Küme’den borçsuz bir şekilde yoluna devam etme kararı aldı.

İsimde sıkıntı yok

Orduspor 1967 Kulübü, dernek olarak onay alır almaz, Türkiye Futbol Federasyonu’na isim değişikliği konusunda başvuruda bulundu. Yeni Mahalle 52 Spor’un adının Orduspor 1967 olarak değiştirilmesi konusunda federasyon yetkililerinin de onay verdiği ve birkaç gün içerisinde resmiyet kazanacağı kaydedildi. Öte yandan Orduspor’un logosunun da kullanılmasında bir sakınca görülmediği öğrenildi.

Başkan Savaş Şimşek…

Orduspor 1967 Kulübü, dernek olarak onay almasının ardından kulüp başkanını ve yönetimini de belirledi. Mor Beyazlı çiçeği burnunda kulübün başkanı Savaş Şimşek olurken, başkan yardımcısı Ömer Yusuf Uygun oldu. Yönetimde ise Orduspor’un eski yöneticilerinin yanı sıra yeni isimlerde yer aldı.

Hoca belli oldu

Orduspor 1967 Kulübü’nde takımın sportif direktörlüğünü Orduspor efsanelerinden Şükrü Bekiroğlu’nun yapacağı, teknik direktörlük görevini ise geçen sezon Mor Beyazlı ekibi 1.Amatör Küme şampiyonu yapan Mahmut Nambaş’ın üstleneceği bildirildi.

İskelet korunacak

Öte yandan Orduspor 1967 Kulübü’nün, Teknik Direktör Mahmut Nambaş nezaretinde kısa süre içerisinde yeni sezon hazırlıklarına başlayacağı belirtilirken, geçen sezonki şampiyon kadro iskeletinin de korunacağı kaydedildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!