Mart 28, 2023

Orduspor 2.Amatör’den mi Devam Edecek ?

Geçen sezonun bitmesinin ardından arayış içerisine giren ve Yeni Orduspor ile birleşmesi gündemde olan Orduspor’da, akıllarda iki farklı düşünce var.

Ordun 1.Amatör Lig şampiyonu olmasına rağmen Play-Out maçını kaybeden Orduspor’da, sezonun bitmesiyle birlikte henüz resmiyeti olmasa bile 2.Amatör Lig’e düşürüldü haberi gelmişti. Bu andan itibaren Yeni Orduspor ile birleşme konusunu hızlandıran Orduspor’a bir darbe de 3.Lig temsilcisinden gelmişti.

Haftalardır Yeni Orduspor kongresinde Başkan adaylığına hazırlanan Savaş Şimşek, kongre günü engellenmiş ve kongreye alınmamıştı. Savaş Şimşek’in yapılan bu olay üzerine takımı 2.Amatör Lig’den devam ettireceği ve bunun çalışmalarına başladığını öğrenildi.

Ancak diğer bir konu ise birleşme konusunda öncü isimlerden birisi olan Mahir Akdere’nin aklındaki plan. Akdere, hala Orduspor’un yeni sezon öncesinde herhangi bir takım ile birleşme ihtimalinin olduğunu belirtirken, takımın 2.Amatör’den başlamasını istemeyen ekibin içinde yer alıyor.

Orduspor cephesinde Savaş Şimşek ve Mahir Akdere’nin iki farklı düşünce yapısında hangisinin uygulanacağı ise merak ediliyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!