Mayıs 28, 2023

Orduspor 2.Amatör’e Düşmedi Mi ?

2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olan Orduspor’a lig bitmesinin ardından gelen 2.Amatör Lig’e düşürülme cezası hala resmiyette açıklanmadı.

TFF 1.Lig’den düştükten sonra paraşütsüz düşüşü süren ve her sezon lig düştükten sonra tarihinde ilk kez mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olan Orduspor, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçını kaybetmişti.

Yeni Orduspor ile birleşme ihtimalinin olduğu Orduspor’a, sezon biter bitmez ise eski futbolcusu Kostovski’ye olan borçtan dolayı 2.Amatör Lig’e düşürülme cezası geldiği belirtilmişti. Ancak ceza sadece yerel televizyon kanalından açıklanırken, konuyla ilgili resmi açıklama hala yapılmadı.

Yaklaşık olarak 2 hafta önce ortaya atılan iddia ile ilgili resmi evraklar henüz ortaya çıkmadı. ASFK’nın Orduspor Kulübü’ne teslim ettiği belirtilen ceza konusunda bir başka ulaşılan bilgi ise bu evrakların elden teslim alındığı oldu.

Orduspor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu, Amatör Futbol Disiplin Kurulu ve Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan herhangi bir resmi açıklamanın yapılmaması, cezanın doğru olmama ihtimalini güçlendiriyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!