Mart 28, 2023

”Orduspor, Amatör’de Var ya da Yok”

TGRT’de yayınlanan Stüdyoda Futbol programında konuşan Türkiye Gazetesi Yazarı Ömer Faruk Ünal, TFF 2.Lig ekibi Bucaspor 1928’e Bucaspor’dan dolayı gelen borçları Orduspor üzerinden değerlendirdi.

FIFA’da birçok Türk kulübünün dosyası yer alırken, son dönemde ise TFF 2.Lig ekibi Bucaspor 1928’e gelen borç Türk spor gündemine oturmuştu. 2010-11 yılında mücadele ettiği Süper Lig’de Bucaspor kadrosunda yer alan iki yabancı oyuncunun FIFA’ya şikayet etmesi üzerine FIFA, 2.Lig’de mücadele eden Bucaspor 1928’i eski Bucasporun devamı olarak görüp 816 bin € cezai işlem uyguladı.

Sabri Ugan’ın moderatörlüğünde TGRT’da yayınlanan Stüdyoda Futbol programında Anadolu Kulüpleri ve borçları konusunda kısa bir konuşma yapılırken, Ugan’ın ”Bir şehrin takımı, o şehre ağır gelmemeli. O şehrin takımı, yönetilebilecek yöneticiler tarafından yönetilmeli. Bu kadar yalnız bırakılmamalı.” sözlerinin ardından Türkiye Gazetesi Yazarı Ömer Faruk Ünal, Orduspor örneğini verdi.

52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş., 1967 yılında kurulan ve borçlarından dolayı Amatör Lig’e kadar düşen Orduspor olma yolunda adımlar atarken Ömer Faruk Ünal bu konuya değindi. Ünal yaptığı açıklamada: ”Orduspor, bir dönem Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veriyordu. Inter’ın teknik direktörü Hector Cuper göreve geldi ama o Orduspor amatör kümeye düştü. Şu anda Ordu’yu temsil eden iki tane 3.Lig takımı var. Birisi Orduspor 1967 A.Ş., diğeri 52 Orduspor Futbol Kulübü. Hatta birisi bugün lideri yendi. Bu şehir futbol kültürü olan bir şehir, çokta modern bir stadyum yaptılar. Hatta Tahir Kum ile stadyumu gezmiştik. O dediğim Orduspor şu an amatörde var ya da yok. Ama 3.Lig’de iki kulüp var. Yeni şimdi buradan şunu mu anlıyoruz. FIFA artık bunlara ceza verecek.” dedi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!