Mart 26, 2023

Orduspor 1967 F.İ.S.K. Teknik Direktörünü Açıkladı

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’in yeni ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, son olarak 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün çalıştıran Telat Özden’i takımın başına getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar ile Bölgesel Amatör Lig’e yükselen ve 6 yıl aranın ardından tekrar bu ligde mücadele edecek olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde sessizlik bozuldu. Mor-Beyazlı ekipte sezonun ilk hamlesi teknik ekip değişikliği ile geldi.

Yeni sezonda Şükrü Bekiroğlu ile yollarını ayıran Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, geçen sezonun ilk yarısında 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü’nü çalıştıran Ordulu teknik adam Telat Özden ile anlaşmaya vardı.

2011-2012 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de kısa bir Zonguldak Kömürspor macerası olan Telat Özden, Altınova Belediyespor, Adıyaman 1954 Spor ve Bartınspor’u çalıştırmıştı. Geçen sezona kadar sadece Bölgesel Amatör Lig’de görev alan ve çalıştırdığı Adıyaman 1954 Spor’u 3.Lig’e çıkaran Özden, sezon başında ise 3.Lig ekibi Yeni Orduspor’un (52 Orduspor Futbol Kulübü) başına geçmişti.

Özden, yarım sezon kaldığı memleketinin takımında 17 karşılaşmada sadece 2 galibiyet almıştı. 12 karşılaşmadan beraberlikle ayrılan Özden’in öğrencileri bu anlamda rekor kırarken 3 karşılaşmadan ise üzgün ayrılarak 18 puan toplayabilmişti. Ordu ekibi yaptığı genel kurul sonrasında ise Telat Özden ile yollarını ayırmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!