“Orduspor, Hukuki Varlığı ve Hatıraları Olan Bir Kulüp Haline Dönüştü”

CHP Ordu Milletvekili Dr.Mustafa Adıgüzel, A Milli Futbol Takım formasıyla çıktığı TBMM Kürsüsü’nde konuşmasının bir bölümünde formayı çıkararak içine giydiği Orduspor forması ile konuştu ve önemli açıklamalarda bulundu.

TBMM kürsüsünde Ordu ile ilgili birçok konuyu dile getiren CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel bu sefer ise Türk Futbolu konusunda Orduspor üzerinden ilerledi. Türk Futbolu’nun siyasetin içerisinde olduğunu ve yeni yasalarla birlikte tamamen siyasetin kontrolünde olacağını belirten Adıgüzel, bu kararın Kulüpleri zor soktuğunu belirtti.

A Milli Takım formasıyla ile kürsüde konuşan ve formasını çıkararak Orduspor forması ile kürsüde konuşmasına devam eden CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, hem yeni spor yasasını eleştirdi hem de şifresiz yayın önerisi getirdi. Konu ile ilgili olarak Orduspor üzerinden örnek veren Adıgüzel; “Orduspor, benim ilimin takımı. Daha önce çok büyük başarılarla birinci ligde mücadele eden, Orduspor’umuz bugün Avrupa sahalarından, Avrupa Liglerinde amatör kümede bile değil futbolcusu olmayan, yönetimi olmayan, sadece hukuki varlığı ve hatıraları olan bir kulübe dönüşmüştür.” ifadelerini kullandı.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel konuşmasında Karabükspor, Mersin İdman Yurdu ve Eskişehirspor gibi takımların da aynı sıkıntılı süreçleri yaşadığını belirtti.
 
SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!