Nisan 1, 2023

Orduspor İçin 3 Nisan’daki Dava Bekleniyor !

Orduspor’un maddi kriz ile birlikte sportif başarısızlık yaşayarak amatöre kadar gerilemesinde büyük rol oynayan Nedim Türkmen ile ilgili ilk dava 22 Ocak’ta görülürken, yargılanma süreci 3 Nisan’da yeniden mahkemede konuşulacak.

Orduspor Eski Kulüp Başkanlarından Nedim Türkmen, kulübü zarara uğrattığı gerekçesiyle Ordu 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlanmıştı. 22 Ocak tarihinde Ordu Adliyesi’nde görülen Orduspor-Nedim Türkmen davası 3 Nisan’a ertelenirken, Ordu Adliyesi’nde görülen dava sonrasında Orduspor Kulübü Derneği’nin avukatlığını yapan Utku Başdağ ve eski kulüp başkanı Yaşar Pamuk, Orduspor’un hakkını sonuna kadar savunacaklarını söylemişti.

Orduspor Kulübünün avukatlığını üstlenen Av. Utku Başdağ, Nedim Türkmen’in Orduspor’u 30 milyon lira zarara ettirdiğini ve bunlara ek olarak amatör kümeye düşmesi nedeniyle Tüm Orduluların maddi ve manevi kayıpları olduğunu belirterek en ağır şekilde cezalandırılması istenilmişti. Başdağ ‘Henüz için başında olduğumuzu biliyoruz, çok evrak ve çok delil var. Sonuç alana kadar devam edeceğiz. Bize herhangi bir uzlaşma konusunda öneri sunacaklarını sanmıyorum ancak böyle birşey olursa da uzlaşmaya gitmeyeceğiz.’ açıklaması ile herhangi bir uzlaşma istemediklerini söylemişti.

Türkmen’in avukatı ise yapılan işin dernek yararırında bir durum olduğunu ve savcılığın kabul ettiğini ama yine de cezalandırma istediğini belirterek dosyanın bilirkişiye sevkini talep etmişti. Mahkeme başkanı ilk olarak uzlaşmaya gidilmesini ve davanın 3 Nisan’a bırakılmasına karar vermişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!