Orduspor İçin Gözler Mart Ayına Çevrildi !

Ordu 1.Amatör Lig’de yaşadığı şampiyonluğun ardından Play-Out maçını kaybeden ve ardından 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü iddia edilen Orduspor, üç yıl aranın ardından Mart ayından sahalara geri dönecek.

2018-2019 sezonunda sahalara çıktıktan sonra faaliyetlerini durduran Orduspor’un Mart ayında geri döneceği haberleri kulislerde sesli şekilde konuşulmaya başladı. Ordu Valisi Tuncay Sonel’in uğraşları ile maddi anlamda borçları yapılandırmaya alan Orduspor, Ordu 2.Amatör Lig’de tekrar Türk Futbolu’na dönüş yapacak.

Kayyum Heyeti Başkanlığı Mahir Akdere’den alınarak Hamdi Işık’a geçmesinin ardından Orduspor için daha aktif çalışmalar yapılmaya başlanırken, Mart ayında sahalara döneceğinin kesin olacağı açıklandı. Orduspor’un yeni sezonda giyeceği forma bile belirlenirken, 1979 yılında Banik Ostrava ile oynanan UEFA Kupası’nda giyilen formanın aynısının tasarlanacağı ve yeni sezonda o forma ile sahaya çıkacağı açıklandı.

Ordu Valisi Tuncay Sonel birçok ülkede birçok futbolcu ile görüştüklerini ve avukatlar aracılığıla 25 isimle bir araya geldiklerini söylerken, 180 Milyon TL olan borcun 8.6 Milyona kadar düşürdüklerini söyledi. Sonel, Ordu’da diğer takımların da olması gerektiğini ancak ilk olarak Orduspor olması için çalıştıklarını belirtti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!