”Orduspor ile Yeni Orduspor’un birleşme durumu beni çok mutlu etti”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı ve Yeni Orduspor Altyapı Koordinatörü Mustafa Kılıç, Orduspor ile Yeni Orduspor’un birleşmesinin futbol adına önemli bir gelişme olabileceğini söyledi.

Orduspor ile Yeni Orduspor’un birleşmesinin gerçekleşmemesinin büyük bir kayıp olacağını aktaran Kılıç, birleşme olsaydı, Orduspor’un logosu kullanılıp, adının da değişeceğini hatırlattı.

Kılıç, “Orduspor’un altyapısından A takımına kadar oynadım. Orduspor hem bizim hem de bu şehrin olmazsa olmazı. Orduspor’un bir tarihi var. Şuan gelmiş oldukları noktada, 2.5 milyon Ordulunun hiçbir suçu yok. Tamamen yönetimsel hatalar oldu. Şuan 2. Amatör Küme’ye kadar da düşmüş görünüyor. Orduspor ile Yeni Orduspor’un birleşme durumu beni çok mutlu etti. Çünkü birleşmedeki kulüpte Orduspor logosu olacaktı. Mor Beyaz renklerle o sahada olacaktılar. Ordusporlu yöneticiler de dahil edilecekti. İsim değişikliği de gündeme gelmişti. Şehrin profesyonel takımı da varken, birleşmeyle şehirdeki futbol adına gelişme sağlanabilirdi. Ancak olmadı. Bence olmalıydı. İnşallah ilerleyen süreçte gerçekleşir” şeklinde konuştu.

Ordu 2.Amatör Küme ekibi Orduspor ile TFF 3.Lig Ordu temsilcisi Yeni Orduspor arasında birleşmeyle alakalı görüşmeler olmuş ancak Orduspor cephesinin daha fazla yönetici istemesinden dolayı birleşme gerçekleşememişti.

Bu iki kulübün birleşmesi şimdilik gerçekleşmezken, şehrin ileri gelenlerinin olaya müdahale etmesiyle birleşmenin gerçekleşebileceği edinilen bilgiler arasında.

Ordu hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!