logo

Orduspor PFDK’ya sevk edildi !

3 ay önce Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor ile hazırlık maçı oynayan Orduspor, talimatlara aykırı hareket ettiği gerekçesi ile PFDK’ya sevk edildi.

PFDK

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Orduspor Kulübü’nün 13 ekim 2014 tarihinde Çaykur Rizespor ile oynadığı hazırlık karşılaşmasının talimatlara aykırı olduğu belirtildi. TFF Hukuk Müşavirliği’nin 13.01.2015 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporlarunda; “ORDUSPOR Kulübü’nün, 13.10.2014 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.-ORDUSPOR özel müsabakasındaki “Türkiye Futbol Federasyonu’ndan izin ve onay alınmadan özel müsabaka oynaması suretiyle talimatlara aykırı hareketi “ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi ile Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatının 4. ve 5. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Aynı raporda aynı gerekçe ile Çaykur Rizespor’da PFDK’ya sevk edilirken, Rize temsilcisi Giresunspor ile oynadığı hazırlık karşılaşması nedeniyle iki kez PFDK’ya sevk edilmiş oldu. 16.11.2014 tarihinde oynanan hazırlık karşılaşması nedeniyle Giresunspor’da PFDK’ya sevk edilen takımlar arasında yer aldı.

Spor52.com

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

escort bayan
tokat masaj salonu
trabzon masaj salonu
yalova masaj salonu
denizli masaj salonu
mersin masaj salonu
sakarya masaj salonu
tekirdağ masaj salonu