Nisan 2, 2023

Orduspor’da Küme Düşme Olayı Neden Açıklanmıyor ?

Sezonun bitmesiyle birlikte ilk olarak yerel televizyon kanalından belirtilen Orduspor 2.Amatör’e düştü haberinin henüz resmi evrakları ile ortaya sunulmamasına rağmen, ilginç şeyler olmaya devam ediyor.

Ordu 1.Amatör Lig son şampiyona Orduspor’da yeni sezon öncesinde belirsizlik sürüyor. Play-Out maçında Altınordu Belediyespor’a kaybettikten sonra önce küme düştü daha sonra da Yeni Orduspor ile birleşecek haberleri gündemden düşmezken, iki konuda resmiyet kazanamıyor.

Mayıs ayında ortaya atılan 2.Amatör Lig’e düşürüldü haberinin üzerinde aylar geçmesine rağmen ne TFF, ne ASFK ne de Orduspor cephesinden resmi bir açıklama yapılmadı. Küme düşme olayının Kostovki’ye olan borçtan dolayı olduğu belirtilirken, ilk resmi teyiti 12 Ocak 2015’te yapan Kostovski’nin sezonun ilk yarısında da kulübe haber gönderdiği öğrenilmişti. Ancak Makedon futbolcudan önce Alexander Kletskov, Atanasov Georgiev, David Barral ve Agus gibi isimlerin 2014 yılında kulübe tebliğ gönderdiği biliniyor.

Öte yandan Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere’nin, Ordu 1.Amatör Lig grup kura çekimlerinde yer aldığı ve ‘biz küme düştük, bizi almayın’ dediği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!