Mart 28, 2023

Orduspor’u Batırdı, Sıra Türk Futbolu’nda !

Orduspor’un Süper Lig’den Amatör Lig’e gerilemesindeki baş sorumlu olan Eski Kulüp Başkanı Nedim Türkmen’in, Türkiye Ekonomisi ile ilgili verdiği bilgiler düşündürüyor.

26 yıl sonra Orduspor’u Süper Lig’e yükselten kulübün başkanı olan ancak devamında mali konulardaki yetersizliği ile kulübü borca sokup her sene puan cezası almasında vesile olan Eski Kulüp Başkanı Nedim Türkmen’nin hedefinde şimdi Türkiye ekonomisi var.

Takıma transfer ettiği neredeyse yerli yabancı her futbolcuya borçlu olan Orduspor’da, Süper Lig’e yükselilen sezon Nedim Türkmen 3 sezonda Avrupa, 5 sezonda şampiyonluk hedefi koymuştu. Akıl almaz tercihleri, taraftarlarla kavgaları, basını tesislere almama gibi birçok konu ile gündeme gelen Nedim Türkmen’in yaptığı hatalar sonrasında Orduspor, mücadele ettiği liglerden düşerken son 4 sezonda 36 puan silme cezası almıştı.

Orduspor’un eski başkanı Nedim Türkmen, kulüplerin yeni yapılandırma ile alacakları kredilerin tuzak olduğunu, zamanla ana paranın ödenemeyeceğini ve kulüplerin Körfez ülkelerine satılacağını iddia etti. Nedim Türkmen’in -‘Nasıl olsa para geliyor’ düşüncesiyle bütçe disiplini ortadan kalktı. ‘Taraftar transfer istiyor’ diye çok ciddi yanlışlar yapıldı- açıklaması ise kendi yaptıkları ile çelişti.

Skora konuşan Nedim Türkmen, Türk Futbolu ile ilgili ”Olacakları söyleyeyim: Kamu bankaları bu borçları yüksek faizle yapılandıracak. Faizleri bile ödeyemeyen kulüpler, ana parayı hiç ödeyemeyecek. 4. yılda bu kulüplerin sahibi kamu bankaları olacak. Sonra bu bankalar da Körfez ülkelerine bu kulüpleri satacak. Bu bence bir tuzaktır. Yöneticiler, günü kurtarmak için balıklama atlıyorlar ama işin matematiği ortada. Yeni gelir koymadan, sermaye artışı olmadan, tahvil çıkarmadan çözme şansları yok. Şimdiki gelirlerle nakit akışı çevrilmez.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!