logo

Orduspor’u bekleyen tehlike !

2017-2018 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor transfer konusunda rakiplerinin gerisinde kalırken, sezon sonunda ligi Fatsa Belediyespor ve Ünye 1957 Spor’un gerisinde bitirmesi durumunda Ordu 1.Amatör Küme’ye düşecek.

Geçtiğimiz sezon Spor Toto 3.Lig’den düşerek 50.yılında Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor, transfer konusunda henüz somut bir adım atmadı. Kadroda yer alan oyunculardan ayrılacak ya da kalacak kişileri bile henüz belirlemeyen Orduspor, dış transferde ise ölüm sessizliğine girdi.

Bölgesel Amatör Lig’de önümüzdeki sezon Ordu’yu 3 takım temsil edecek. Spor Toto 3.Lig’den düşen Orduspor, geçen sezon şampiyonluk şansını son haftalara taşıyamayan Fatsa Belediyespor ve Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olan Ünye 1957 Spor Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek. Sezon sonunda ise bir takım Bölgesel Amatör Lig’e veda etmek zorunda kalacak.

Orduspor geride kaldı

Tarihindeki en kötü sezonunu geçiren Orduspor, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edeceği sezon öncesinde rakiplerinin gerisinde kaldı. Fatsa Belediyespor ve Ünye 1957 Spor, ligde üst sıralara oynayacak bir takım kurarken Orduspor bu konuda henüz adım atmadı. Orduspor’un Temmuz ayında yapacağı seçim sonrasında transfer konusuna hız vermesi beklenirken, bunun için çok geç olacağı tartışılmaya başlandı.

2 ihtimal var !

Bölgesel Amatör Lig’de Ordu takımları arasında ligi sonuncu sırada bitirecek takımlar arasında iki seçenek var. Eğer Ordu temsilcilerinden birisi sezonu şampiyon olarak tamamlarsa, sıralamaya göre son sırada yer alan takım Ordu 1.Amatör Lig şampiyonu ile Play-Out oynayacak. İkinci seçenek ise ligi üç takımın da derece almadan bitirmemesi ile ilgili. Ligi Ordu takımları arasında sıralama olarak son sırada bitiren direkt Ordu 1.Amatör Lig’e düşecek. 2.sırada bitiren takım ise Ordu 1.Amatör Lig şampiyonu ile Play-Out oynayacak.

Ordu Futbol Kulübü düşerse işler karışacak !

Spor Toto 3.Lig’de mücadele edecek olan Ordu Futbol Kulübü’nün sezon sonunda Bölgesel Amatör Lig’e geri dönmesi halinde ise Ordu temsilcileri arasında işler karışacak. Lig sıralamasına göre Bölgesel Amatör Lig’de Ordu’yu temsil edecek takım belirlenecek.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ