2019-2020 sezonu öncesinde 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü iddiası ile liglere katılım sağlayamayan Orduspor için borç miktarının 150 Milyon Lira civarlarında olduğu iddia ediliyor.

Bu sezon herhangi bir ligde mücadele etmeyen Orduspor hakkında en çok merak edilen konulardan birisi borç durumuydu. Eski kulüp başkanı Nedim Türkmen’in mali batağa sürüklediği ve ardından sportif anlamda paraşütsüz düşüşe geçen Orduspor hakkında, bir dönem kulüp başkanlığı yapan Şükrü Bodur açıklama yaptı.

3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’da başkanlık hazırlıkları yapan Şükrü Bodur, 2.Amatör’e düşürülen Orduspor’un borcunun faizlerle birlikte 150 Milyon Lira olduğunu iddia etti ancak kulüp faaliyetlerini sürdürmediği için resmî bir açıklama yapılmadı.

Orduspor’un en son açıklanan resmî borcu ise 2016 yılının Şubat ayında dönemin Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk’un açıkladığı 84 milyon 664 bin TL idi. Pamuk o dönem “Orduspor’un o tarih itibari ile yerli futbolculara yaklaşık 15 milyon, yabancı futbolculara 18 milyon, eski yönetim kurulu üyelerine 200 bin TL, eski Kulüp Başkanı Nedim Türkmen’e 18 milyon, faktoringlere 15 milyon, vergi sigorta borcu 5 milyon, iç piyasa borçları 2 milyon, personel borçları 564 bin TL, başka kulüplere olan borç 7 milyon 200 bin TL, Gençlik Spor’a 3 milyon, basketbol takımımızın 1 milyon 700 bin TL’lik borcu ile birlikte Orduspor’un 4 Temmuz 2015 itibari ile toplamda 84 milyon 664 bin TL borcu var” demişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!