Haziran 4, 2023

“Orduspor’un Yok Edilişine Şahit Oldum”

Orduspor’un rekor puan alıp Süper Lig’e çıkamadığı 2013-2014 sezonunda forma giyen ve bir sonraki sezon yarım dönem kalan Alişan Şeker, önemli açıklamada bulundu.

Futbol yaşantısına Bayburt Özel İdarespor’da devam eden Orduspor’un eski kalecisi Alişan Şeker, hem Bayburt İl Özel İdare hem de Orduspor hakkında açıklamalar yaptı. 34 yaşındaki oyuncu Bayburt ekibinde yanlış işlerin yapıldığını söylerken, Orduspor örneğini verdi.

2018-2019 sezonunda şampiyonluk yaşadığı Bayburt İl Özel İdare’de bu sezon 2.Lig’de 26 maça çıkan Alişan Şeker takımdan ayrıldı. Şeker: “Değerli Bayburtlular. Görünen o ki an itibari ile Bayburtspor’dan ayrılmış bulunmaktayım. Ligler tatil edildiğinden beri kulüp tarafından hiç aranmadım. Telefonu kaldırıp bir kere de paramı yatırın diye sıkıştırmadım. Sonra ligler başlama ihtimali olduğundan Bayburt’a çağrıldık, geldik. Bize 15 Temmuz’da görüşmeye çağrılacağımız oturup konuşup anlaşacağımız ya da helalleşeceğimiz söylendi. 2. Yarı başladığımdan beri cebine doğru düzgün para girmeyen futbolcuları 400er lira para verip yolladılar. Bugün yine ne arayan var ne soran. Son ana kadar bekledim ve sabrettim. 33 senelik hasretine son verdiğimiz, çok güzel günler geçirdiğim Bayburtsporla mahkemelik bir şekilde ayrılmak istemedim. Ama gelinen süreçte muhattap bulamadığım için yasal işlemleri başlatmak durumundayım. Sosyal medyadan esen gürleyen şöyle yaptım böyle yaptım deyip göz boyayan insanlara inanmak yerine, Bayburtspor sevenlerden ricam gidin olayı yerinde görün araştırın, yapılan düzeltilen hiç bir şey yok. “ dedi.

Kariyerinde birçok takım forması giyen Şeker, burada yaşadıklarını Orduspor’da yaşadıklarına benzetirken “Daha önce Orduspor gibi bir camianın eriyip, yok edilişine şahit oldum. Aynı şeyin parçası olmaktan övündüğüm Bayburtspor’un başına gelebileceğini görmek beni çok üzüyor. Hakkınızı helal edin, varsa benim bir hakkım Bayburtspor için gerçekten uğraşmış, gönül vermiş insanlara helaldir. Bayburtspor’u sahipsiz bırakmayın” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!