Mart 20, 2023

“Ordu’yu Bu Alanda Destinasyon Haline Getireceğiz”

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu iş birliğinde Ordu’da “30 Ağustos Zafer Triatlonu Yarışları” düzenlendi.
 
Üç branşın bir arada yapıldığı Triatlon sporunun Ordu ilinde ve ülke genelinde geniş kitlelere ulaşmasını ve sporcuların ulusal ve uluslararası başarılarının artmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yarışa, 15 ilden 110 sporcu katıldı.

Altınordu ilçesi Akyazı Sahil Mevkii’nde yüzme ile başlayan, bisiklet ile devam eden organizasyon koşu ile sona erdi.
 
“BU TÜRLÜ ORGANİZASYONLARI SÜRDÜRECEĞİZ”
Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, “Ordu coğrafi yapı olarak spora, turizme ve birçok alana elverişli bir ilimiz. Deniz ve karanın güzelliği ilimiz için bir zenginlik. Spor da bunun ilave edilmesi gereken bir branş. Bu tür organizasyonları geliştirerek sürdüreceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler de hem hamilik hem de aktivitelerin sahibi olarak bu türlü organizasyonlara destek olan birisidir. Yapılan bu çalışmalar hem ilimize kazandıracak hem de tüm dünya bu güzellikleri paylaşacak” dedi.
 
“ORDU’YA HAYRAN KALDIK”
Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, “Bu yıl triatlon müsabakamızda ilk yarışı Ordu’da gerçekleştiriyoruz. Belediye Başkanımızın destekleri ile organizasyonda çok güzel tedbirler aldık. Farklı kategorilerde farklı sporcularımız var burada. Ben Ordu’ya ilk kez geliyorum ve hayran kaldım. Sporcularımız da hayran kaldı. Branşlarımızın uygunluğu açısından Ordu mükemmel bir yer. O nedenle seneye buradaki organizasyonu belediyemiz ve valiliğimizle birlikte daha da büyütmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.
 
“ORDU DENİZLE İLGİLİ AKTİVİTELERDE DESTİNASYON HALİNE GELECEK”
Ordu Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, “Büyükşehir Belediyemiz ve Triatlon Federasyonumuza böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum. Bizler de belediyemiz ve federasyonumuzla birlikte Ordu’nun ihtiyacı olan bu tarz etkinlikleri ve sayısını artırarak Ordu’yu denizle ilgili tüm aktivitelerde bir destinasyon haline getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
Yüzme, bisiklet ve atletizmde parkuru tamamlayan sporcular da yarışlarla ilgili değerlendirmede bulunarak, “Ordu’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda çok önemli bir organizasyon gerçekleşti. Böyle anlamlı bir günde yarışmak çok güzel. Ordu’ya hayran kaldık. Her anlamda özenle hazırlanılmış bir organizasyondu. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.
 
SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!