Mayıs 30, 2023

Pedallar Perşembe’de Çevrildi !

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020 takvim programı içerisinde yer alan ‘Türkiye Masterlar Bisiklet Yol Şampiyonası’ Ordu’nun Perşembe ilçesinde başlarken, 70 kilometrelik parkur sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Türkiye Masterlar Bisiklet Yol Şampiyonası’nın yol etabı tamamlandı. Türkiye Bisiklet Federasyonu 2020 yılı faaliyet programında yer alan bisiklet şampiyonası, Ordu’nun Perşembe ilçesinden start aldı. 15 ilden, 44 sporcunun katılım sağladığı şampiyonada sporcular, yol etabında toplam 70 kilometre pedal çevirdi. Şampiyonanın ikinci gününde düzenlenen etapta dereceye giren sporculara madalya ve kupaları, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve protokol tarafından takdim edildi.

Uzun yıllar Ordu’nun Perşembe İlçesi’nde yapılan Bisiklet şampiyonalarından birisi olan ‘Masterlar Bisiklet Yol Şampiyonası’ yine büyük ilgi gördü. Özellikle deniz kenarındaki 70 kilometrelik bisiklet parkuru ile yarışçıların en sevdiği ve keyif aldığı parkur, Türkiye’nin en güzel parkurlarından birisi olmasıyla dikkat çekiyor.

Şampiyonada, Master 35 yaş kategorisinde Mustafa Şirin 1., Oğuzhan Özçelik 2., Hakan Yıldırım 3., Master 45 yaş kategorisinde Mutlu Erçelik 1., Harun Türünz 2., Ali Görkem Algın 3. olurken, Master 55 yaş kategorisinde ise Ali Rıza 1., Zekeriya Ertürk 2. ve Mahir Aydın da 3.’lük elde etti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!