Mayıs 29, 2023

Perşembe Yaylası ‘Golf Merkezi’ Olacak !

Ordu’nun Aybastı ilçesinde yer alan Perşembe Yaylası’nda incelemelerde bulunan Türkiye Golf Federasyonu teknik ekibi, bu alana Golf Merkezi yapmak için kısa zamanda çalışmalara başlayacak.

Aybastı Perşembe Yaylası’nda Golf alanı oluşturmak için Türkiye Golf Federasyonu teknik ekibi ile bu gün Perşembe yaylamızda gerekli incelemeler yapıldı.

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan yaptığı açıklamada, “Perşembe Yaylamızda doğal yapıyı bozmadan Golf alanı oluşturmak için Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Mustafa Genç eşliğinde Türkiye Golf Federasyonu teknik ekibi ile bu gün Perşembe yaylamızda gerekli incelemeler yapıldı.
Daha önce Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de desteklerini alan projemiz için çalışmalarındaki başlattık.
Perşembe Yaylamızda turizmi geliştirmek adına Canla Başla durmak yok yola devam.” dedi.

Perşembe yaylasında daha önce 2018 yılında Golf sporu konusunda adımlar atılmıştı. Belçika’da yaşayan Aybastılı Abdullah Gençtan’ın katkı ve destekleriyle ilk kez 2018 yılında Aybastı Perşembe Yaylası golf sporu ile tanışmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!