Mart 26, 2023

”Profesyonel Ligde Oynama İsteğimizi İlettik”

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Kotyora Futbol Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Süper Lig’deki takım sayısını 21’e yükseltmesinin ardından profesyonel lige çıkmak istediğini söyledi.

2019-2020 sezonunda mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig’de Play-Off’lara kalarak kulüp tarihinin en önemli performansını gösteren Kotyora Futbol Kulübü’nden, Türkiye Futbol Federasyonu’na istekte bulundu. Kotyora Futbol Kulübü’nden yapılan açıklamada, takımın herhangi bir profesyonel lige alınmasının gerektiği belirtildi.

Sosyal medyayı etkin ve mizahsen kullanan Kotyora Futbol Kulübü; Süper Lig’in 21 takıma çıkması, profesyonel lige sürekli takım alınması ve hala amatör liglerin geleceğinin belli olmaması üzerine mizah da içeren bir paylaşımda bulundu.

Kotyora Futbol Kulübü’nün yaptığı paylaşımda “TFF’nin amatörlerle ilgili kararını hala vermemesi üzerine bu hengamede Süper (!) Lig başta olmak üzere, profesyonel liglerimizde bay haftası yaşanmasın diye takım sayısını çiftte tutmak için federasyonumuzun uygun gördüğü bir profesyonel ligde oynama talebimizi TFF’ye ilettik.” ifadelerine yer verildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!