Mart 28, 2023

Rüsumat-4 Kadın Futbol Kulübü, Kupası’nı Yeni Ordu Stadyumu’nda Aldı !

2022-2023 sezonunda mücadele ettiği TFF Kadın Futbol 3.Ligi’nde önce normal sezonu lider tamamlayan ardından Play-Off maçlarını kazanarak şampiyon olan Rüsumat-4 Kadın Futbol Kulübü, Pazar günü oynanan Orduspor 1967 A.Ş.-Turgutluspor maçı öncesinde kupasını aldı.

TFF 3.Lig’de geçtiğimiz hafta sonu Orduspor 1967 A.Ş. ile Turgutluspor arasında Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanan karşılaşma öncesinde kupa töreni düzenlendi. Maç öncesinde kupasına ulaşan takım ise TFF Kadın Futbol 3.Ligi’nde sezonu şampiyon tamamlayarak üst lige teri eden Rüsumat-4 Kadın Futbol Kulübü oldu.

Kurulduğu günden bu yana hep gelişim gösteren bir takım olan ve bu sezon TFF Kadın Futbol 2.Ligi’nde mücadele edecek olan Rüsumat-4 Kadın Futbol Kulübü’nde antrenör Hakan Yurdakul sosyal medya hesabından kupa töreni hakkında yaşadıkları ile ilgili olarak “Bugün Ordu da bir ilk yaşandı. İlk defa kadın futbol takımı, erkek futbol takımlarının maçı öncesi kupayla statta tur attı. Bu anlamda bizlere destek olan Orduspor 1967 camiasına ve taraftarına teşekkür ederim. Unutamayacağımız anılar ekledik tarihe… Artık lige odaklandık. 3.Lig’de nasıl şampiyon olduysak, şimdi de sıra 2.Lig’de.” dedi.

Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı yeni sezonda ise A Grubu’nda 1955 Batman Belediyespor, Erzincan Gençlergücü Spor, Gazikentspor, Kahramanmaraş Anadolu Gençlikspor, Kılıçarslan Yıldızspor, Osmaniye Kadın Spor ve Yüksekova Belediyespor ile mücadele edecek.

Samet Karadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!