Futbolun her alanında olmaya çalışan Rüsumat-4 Gençlikspor, bu sefer de 19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Spor Bayramı kapsamında özel (hafil mental anlama güçlüğü çeken) sporculardan oluşan takımla bir futbol maçı oynadı. Olimpiyat 52 Halı Sahasında Rüsumat-4 Gençlikspor ile özel sporcular karşı karşıya geldi.

Bu özel ve anlamlı müsabakaya özel sporcuların Ordu’daki en büyük destekçilerinden Nedim Alan da katıldı. Ayrıca Halı saha sahibi Sezgin Felek, Antrenör Hakan Yurdakul, sporcular Melike, Ayşe, Büşra, Özge, Batuhan ve Gönül’den oluşan ekip, özel sporcularla kıyasıya mücadele ettiler.

Özel sporcuların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Nedim Alan, çok güzel bir müsabaka olduğunu ve herkesin eğlendiğini dile getirdi.

“Geleceğe yatırım yapıyoruz”

Antrenör Hakan Yurdakul, futbolun her alanında Rüsumat-4 Gençlikspor olarak daima yer almaya çalıştıklarını belirterek, “Bütün etkinliklerde bulunarak özel çocuklarımızın sosyalleşmesinde insanlarla kaynaşmasında rol oynamak istiyoruz. Faaliyetlerimizi çoğaltacağız. Kulüp olarak skorlardan ziyade geleceğe, gençliğe, insanlığa, yatırım yapmayı seçiyoruz. Sadece topa vur, koş peşine değil, sporcularımıza hayatı öğretmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Daha önce Ordu’da özel sporcuların antrenörlüğünü de yapan Yurdakul, onları yakından tanıdığını ve her zaman destek olmaya devam edeceğini ifade etti.

Bundan sonra da özel sporcularla bu tür etkinlikler yapacaklarını söyleyen başarılı antrenör, özel sporcuların antrenörlük hayatındaki yerinin ayrı olduğunu kaydetti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!