Rüsumat’tan İlk Sezonda Buraya Kadar !

Ordu 2.Amatör Küme’de ilk kez boy gösteren Rüsumat-4 Gençlikspor, istediğini bulamazken, ligin tamamlanmasına iki hafta kala son sırada kendisine yer buldu.

Ordu’da kadın futbolu deyince ilk akla gelen takımlardan olan Rüsumat-4 Gençlikspor, genç oyuncularla ilk kez 2.Amatör Küme’ye katıldı. Mücadele anlamında birçok takımdan daha iyi olan Rüsumat, sonuç almaktan zorlandı.

Antrenör Hakan Yurdakul, ilk kez katıldıkları Ordu 2.Amatör Küme’de var güçleriyle mücadele ettiklerini belirterek, genç bir kadroyla oynamalarına karşın ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Sadece sonuç anlamında düşünmediklerini söyleyen Yurdakul; “İlk kez 2.Amatörde mücadele ettik. Oyuncularımızın büyük çoğunluğu gençlerden oluşuyor. Bu ligde ilk kez oynadılar. Onlar için tecrübe oldu. Gelecek sezonlarda daha iyilerini yapacaklarına inanıyorum. Bu daha bir başlangıç. Zaten sadece sonuç anlamında da düşünmemek lazım. Bunlar genç sporcular, 2.Amatör kendilerini geliştirmeleri açısından da önemliydi” ifadelerini kullandı.

Geride kalan 11 müsabakada sadece bir kez kazanabilen Rüsumat-4 Gençlikspor, 3 beraberlik ve 7 de mağlubiyet aldı ve topladığı 6 puanla son sırada kendisine yer bulabildi.

Bu haftayı müsabaka oynamadan bay geçen Rüsumat, gelecek hafta deplasmanda oynayacağı Kabataş Gençlikspor karşılaşmasıyla sezonu tamamlayacak.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!