logo

Salih Başköy turnuvayla anıldı !

Orduspor’un ve Türkiye’nin efsane futbolcu arasında olan Salih Başköy’ün adı Ordu’da 4 Futbol Takımı için ilk kez düzenlenen Futbol Turnuvasına verildi.

Fatsa’da Cumartesi günü başlayan Kız Futbol Turnuvası’nın ismi Salih Başköy ile anlam kazandı. Orduspor’da 17 yaşında profesyonel 46 yaşındaki Salih Başköy, 5 Mayıs tarihinde kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetmişti. 17 yaşında alkışlarla profesyonel futbol hayatına başladığı 19 Eylül Stadyumu’nda büyük bir törenle son yolculuğuna uğurlanan Başköy’ün ismi turnuva ile anıldı.

Genç ve Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları öncesinde Ordu’yu önümüzdeki sezon 3.Lig’de temsil edecek olan Soyaspor Gençlik, Rusümat Gençlik, Fatsa Dumlupınarspor ve Ünye Gücü Futbol Kulübü arasında yapılan turnuva ‘Salih Başköy Futbol Turnuvası’ olarak kayıtlara geçti.

Ordu’da 4 Futbol Takımı için ilk kez düzenlenen ‘Salih Başköy Futbol Turnuvası’nda geçtiğimiz sezon 3.Lig’de Ordu’yu temsil eden Soyaspor Gençlik ve Rusümat Gençlik Pazar günü saat 16.00’de Fatsa Ek Saha’da final maçına çıkacak.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ