Mayıs 28, 2023

Şampiyon 4 Ay Sonra Belli Olacak !

Ordu 2.Amatör Küme’de geçtiğimiz sezon sonunda Ordu İdmanyurduspor’un itirazı üzerine oynanamayan Mesudiyespor ile Kabadüz Belediyespor arasındaki Play-Off Final müsabakası bugün oynanacak.

2018-2019 sezonunda Play-Off yarı finalinde rakiplerini yenen Mesudiyespor ile Kabadüz Belediyespor adını finale yazdırıp, 1.Amatöre çıkmayı da garantilemişti.

Ancak İdmanyurduspor’un, mağlup olduğu Kabadüz Belediyespor’un kaçak oyuncu oynattığını iddia etmesi ve konunun da Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na (AFKD) gitmesiyle süreç uzamış ve 1.Amatöre çıkan ikinci takım netleşmemişti. AFDK, verdiği kararla Kabadüz’ü haklı bulurken, geçte olsa hak ettikleri yere çıkmışlardı.

Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma, geçtiğimiz sezon sonunda oynanması gereken ancak itiraz üzerine oynanamayan Mesudiyespor ile Kabadüz Belediyespor arasındaki Play-Off Finalinin bugün oynanacağını dile getirdi.

Mesudiyespor-Kabadüz Belediyespor 2.Amatör Küme Play-Off Final müsabakası bugün saat 16.00’da Spor Toto Karşıyaka Kompleksi’nde oynanacak. Maçı kazanan şampiyonluk kupasını kaldıracak. Ancak her iki takımda kazansa da kaybetse de, 1.Amatörde boy gösterecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!