logo

Samsunspor’dan Spor Bakanı’na teşekkür !

Maddi olarak zor bir süreçten geçen ve sezonun ilk yarısında TFF 1.Lig’de zor günler geçiren Samsunspor, Ocak ayının başında çözdüğü transfer tahtası sorununda kulübe yardımcı olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Son yıllarda özellikle Türkiye’de Anadolu kulüplerinin yaşadığı maddi sıkıntıyla birlikte transfer tahtasının kapatılması sorunu Samsunspor’u da vurmuştu. TFF 1.Lig’de 17.sırada bulunan Karadeniz temcilsisi Kulüp Başkanı Erkut Tutu’nun Ocak ayının ilk haftasında Ankara’da transfer tahtasını kaldırmak için yaptığı görüşmeler sonrasında sorunu çözdü. Tutu’nun özellikle Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile yaptığı görüşmenin ardından camiaya mutlu haberi verdiği biliniyor.

Samsunspor Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, alacakları olan 37 eski futbolcuya toplam 9 milyon 869 bin 436 lira borçları bulunduğu, 6 milyon 460 bin 980 lira ödeme yapıldığı, kalan kısmın ise yapılandırıldığı belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a verdiği destekten ötürü teşekkür edilen açıklamada, kulübün aleyhine herhangi bir gelişme yaşanmasına müsaade edilmeyeceği vurgulandı.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ