Savaş Şimşek’ten TFF’ye Çağrı !

Ordu 1.Amatör Lig ekibi Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, Türkiye Futbol Federasyonuna yaptığı çağrı ile Bölgesel Amatör Lig’de oynamak istediklerini belirtti.

2019-2020 sezonunda lig maçlarının tamamlandığı ancak Play-Off müsabakalarının Covid-19 pandemisine takıldığı Ordu 1.Amatör Lig’de gözler Türkiye Futbol Federasyonunda. Profesyonel liglerle ilgili kararları alan TFF, Amatör ligleri ise askıya almışa benziyor.

Mücadele ettiği B Grubu’nda sadece bir karşılaşmada berabere kalan ve onun dışındaki tüm maçlarının kazanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü‘nden ise üst lige çıkarılma isteği geldi. Kulüp Başkanı Savaş Şimşek, Federasyonun bir an önce karar vermesi gerektiğini belirtti.

Yeni yapılanma sürecindeki ilk yılında şampiyonluk hedefi koyduklarını belirten Şimşek: ““Biz kulüp olarak önemli yatırımlar yaptık. Bunun meyvesi olarak sezon sonunda ligi namağlup lider tamamladı. Federasyon profesyonel ligler için bütün kararlarını açıkladı. Bölgesel Amatör Ligden 20 takım 3.Lig’e çıktı. Ordu 1.Amatör Lig’de Play-Offlar’a kalmayı başardık. Pandemi nedeniyle ligler iptal edildi. Türkiye Futbol Federasyonu bir an önce alt ligler için kararını vermeli. Biz Bölgesel Amatör Ligde oynamak istiyoruz” ’ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!