logo

”Şehrimizin takımına ihanet etmedik”

Orduspor’da iki sezon önce PTT 1.Lig’de profesyonel olan ve geride kalan sezonda son haftalarda şans bulan genç savunma oyuncusu Oğuz Yılmaz ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik.

Uzun yıllar Orduspor genç takımlarında kaptanlık yapan ve 2.5 sezon önce PTT 1.Lig’de Orduspor A takım formasına ilk kez ‘merhaba’ diyen 1994 doğumlu savunma oyuncusu Oğuz Yılmaz, çok önemli açıklamalarda bulundu. Spor Toto 2.Lig’de kadroda yer almayan ancak geçen sezon başında Metin Altınay’ın gözüne girmeyi başaran Oğuz Yılmaz, sezonu 5 maçla tamamlamıştı.

Ligde özellikle son haftalarda şans bulan Oğuz Yılmaz’la önce biraz geçmişe gittik daha sonra ise Orduspor’un şu anki durumu konuştuk. Genç oyuncu bütün sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

  • İlk olarak altyapıda neredeyse bütün yaş kategorilerinde forma giydin. Öncelikle o zamana dönelim. Orduspor o dönemlerinde sana neyi ifade ediyordu ? Orduspor dediklerinde neler düşünüyordun ?

Yaklaşık 14 senedir gönül verdim Orduspor’a. Küçükken ne olacaksın dediklerinde futbolcu olacağım ve 19 Eylül’de top koşturacağım derdim. Hep Orduspordu aklımızdaki. Maçlara gelirdik, bizim yaşlarımızdaki herkes gibi ağabelerin önünde girerdik maçlara. Kar yağış dinlemeden bize, son yıllarda formasını giymenin bize nasip olduğu yere koşa koşa gelirdim. Ayrıydı, farklıydı Orduspor. Takımda forma giyen çoğu arkadaşım gibi ben de tribünün havasını soluyarak çıktım yeşil sahaya.

  • 20 Şubat 2015’te TFF 1.Lig’de tanıştın Orduspor formasına. O zamana kadar altyapıda nasıl bir Oğuz Yılmaz vardı ?

Adım adım ilerliyordum istediğim hayallerime. Altyapıda kendi yaş gruplarımda kaptanlık yaparak, A takıma gelene kadar onurla gururla taşıdım bu formayı. Sonra A takıma çıktık. Yaşananları herkes bizim gibi yakından biliyor. Takım arkadaşlarımla Orduspor formasıyla PTT 1.Lig’i de gördük, Spor Toto 2.Lig’i de, 3.Lig’i de.

”ORDUSPOR FORMASINI GİYECEĞİM MAÇLARIN HAYALİNİ KURDUM”

  • Bu sezon özellikle sezon sonlarına doğru şans buldun. Kendi pencerenden bakacak olursak, 2016-2017 sezonu senin için nasıl geçti ?

Sezon başlarında çok fazla şans bulamadım. Tabiki de oynamayan bir oyuncu mutlu olmaz. Kırıldım ama küsmedim. Benim sevdam futbola, armaya, Mor-Beyaza, Orduspor’a oldu. Hatta 2.Lig’de oynadığımız zaman kadro dışı kalmıştım. Altyapıyla antremana çıkmama rağmen, her zaman çalıştım ve Orduspor formasını giyeceğim maçların hayalini kurdum. Bu sezon oynadığım maçlarda elimden gelenin fazlasını yaparak şanlı forma için ter döktüm. Gururla taşıdığım Orduspor formasını giymek inşallah tekrar nasip olur.

  • Peki ya takımın sezon içindeki durumu ?

Takım arkadaşlarımla birlikte, ben sahada olmasam da galibiyetlerde birlikte sevinerek, mağlubiyetlerde birlikte üzüldük. Dediğim gibi ligde kalabilmek için, Orduspor’u ayakta tutabilmek için mücadele ettik ama yapamadık. Çok üzüldük.

”ŞEHRİMİZİN TAKIMINA İHANET ETMEDİK”

  • Orduspor’u ayakta tutabilmek derken, herkesin bildiği gibi gündemden düşmeyen olaylar var. Sezonun bitmesiyle Orduspor sokakta kaldı. Sezon içinde de zaman zaman böyle olaylar yaşanmıştı. Sence takım nasıl etkilendi ?

Sezon içinde elektrik olmaması, suların kesilmesi gibi olumsuzluklara rağmen çabaladık. Bizim tek gayemiz Orduspor gibi bir çınarı diri tutmaktı. Yapamadık, olmadı. Sezon başında inanmıştık, ligde kalacaktık. Bütün olumsuzluklar üzerimize gelmesine rağmen direndik. Dik durduk. Biz şehrimizin takımına ihanet etmedik. Ama elimizden bu kadar geldi.

”HEPİMİZİN KANINA DOKUNDU YAPILANLAR”

  • Yıllardır Durugöl Tesisleri’nin havasını soluyan bir futbolcu olarak, Orduspor’a Durugöl Tesisleri ile ilgili yapılanlar hakkında ne düşünüyorsun ?

Biz böyle dışlanmayı, böyle kenara atılmayı camia olarak hak etmedik. Şartlar ne olursa olsun Avrupa’da Türk Bayrağını göğsünde taşıyan bir takımdan bahsediyoruz. Şu anki takımdaki arkadaşlarımla birlikte en az 10 yıldır Orduspor’un ekmeğini yiyoruz. Hepimizin kanına dokundu yapılanlar. Orduspor gibi koca bir çınarı yok saymaya çalışıyorlar. Bu koca camia bunu hak etmiyor.

  • Son olarak önümüzdeki sezon Orduspor için nasıl bir sezon olacak ?

Öncelikle Orduspor ile uğraşanlarla ilgili şunu söylemek istiyorum ‘Siz bunu başaramayacaksınız’. Önümüzdeki sezon çok yanlış bir hatalar zinciri ile gönderildiğimiz Bölgesel Amatör Lig’de yeniden yaşama mücadelesi vereceğiz. Orduspor formasını her zaman gururla, onurla taşıyacağım. Orduspor yeniden dirildiği zaman ben takımda olsam ya da olmasan herkes bu takımın büyüklüğünü görecek. İnşallah ben de takımda olurum ve bunlara şahit olurum.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL RÖPORTAJ

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ