Mart 24, 2023

TFF 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü’nün yeni transferi Burçin Yüksel, yaptığı açıklama şehrin takıma sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Serik Belediyespor ile 3.Lig’de şampiyonluk yaşadıktan sonra 52 Orduspor Futbol Kulübü ile anlaşma sağlayan Burçin Yüksel önemli açıklamalarda bulundu. 3 sene önce aynı camiada Güzelorduspor adıyla BAL’dan 3.Lig’e çıkan Yüksel, yarım kalan başarıyı tamamlamaya geldiğini söyledi.

Bu sezon teklifi aldığında mutlu olduğunu belirten Burçin Yüksel: “Buradan ilk arandığımda farklı bir duygu oldu çünkü 3 yıl önce burada bir başarı yakalamıştık. O başarı ben kulüpten ayrıldığım için yarım kalmıştı. O sebepten dolayı arandığımda mutlu oldum. Burada Profesyonel ligde de başarı yakalamak için kabul ettim.” dedi

Ordu şehrinin bu liglere yakışmadığını belirten ve şehirdeki Orduspor karmaşası hakkında konuşan tecrübeli oyuncu: “Ordu büyük bir camia. Karadeniz’e baktığımızda Samsun, Trabzon, Rize.. Hatta Trabzon’un kasabalarında bile profesyonel liglerde oynayan takımlar var. Ben dışarıdan bir göz olarak söylüyorum Ordu camiasına destek olunması gerekiyor. Evet bu şehirde zamanında yanlışlar yapılmış ancak şehrin bir profesyonel takımı var. Bu takım başka bir ülkeden ya da şehirden gelmedi. Taraftarların destek vermesi gerekiyor. Tabi biz buradan kolay konuşuyoruz, onların açısından sevdası olanlar için kabullenmekte zor.” açıklamasını yaptı.

Burçin Yüksel son olarak “Ordu’ya yakışan yer burası değil. Bu camianın bir an önce yukarılara tırmanması gerekiyor. Geçen sezon Serik Belediyespor ile şampiyon oldum. Bir ilçe takımı ancak aile ortamı oluştu. Şehrin, ilçenin her kesiminden destek vardı. Burada da bunu yakalayacağımızı düşünüyorum. Takım içerisinde gerek arkadaşlarımın gerekse hocamızın samimiyeti çok iyi. Hedefimiz daima daha üst ligler.” diyerek sözlerini noktaladı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!