“Sıkıntılı Süreçten Geçiyoruz”

TFF 3.Lig 1.Grup ekibi Yeni Orduspor’un çiçeği burnunda Teknik Direktörü Telat Özden, sıkıntılı bir süreçten geçiyor olmalarına rağmen Ordu’nun hak ettiği bir futbol sergilemek istediklerini belirterek, 68 Aksaray Belediyespor karşısında ellerinden gelenin en iyisini yapmak istediklerini dile getirdi.

Genç ağırlıklı oyuncularla kadrolarını oluşturduklarını aktaran Özden, iyi ve mücadeleci bir takım için 6-7 oyuncuya daha ihtiyaçları olduğunu söyledi.

“Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz”

Orduspor’un büyük bir camia olduğuna değinen başarılı çalıştırıcı; “Ordu’da olmak güzel. 20 yıl önce futbolcu olarak Orduspor için mücadele ettik, şimdi de hoca olarak Yeni Orduspor’un başarısı için çalışacağız. Büyük bir camiaya geldik. Sürecimiz biraz sıkıntılı ama inşallah el birliğiyle bu süreçleri aşıp, takımımızı lige hazırlayıp bu sıkıntılı süreçlerden sıyrılacağız. Orduspor büyük bir camia. Yeni Orduspor da dahil olmak üzere. Mor Menekşeler bu ülkeye nam katmış bir isim. O dönemde çok Ordulu vardı, şimdi de çok Ordulu var. O dönemde takım Play-Off’u kaçırmıştı. Bu sezon da Play-Off değil ama iyi bir futbol izlettireceğimize inanıyorum. İnşallah bu süreci hep beraber aşacağız” dedi.

“6-7 futbolcuya ihtiyacımız var”

Transfer görüşmelerine devam ettiklerini söyleyen Özden; “Süreç çok sıkıntılı. zor bir süreçten geçiyoruz. Maddi anlamda sıkıntılarımız var. Futbolcu arayışlarımız var. Onları kulübümüze dahil etmeye çalışıyoruz. Eğer istediğimiz şartlardaki futbolcuları alabilirsek, iyi bir lig olacağına inanıyorum. Ama mutlaka o futbolcuları almamız lazım. Minimum 6-7 futbolcuyu daha kadromuza katmamız lazım” diye konuştu.

“Aksaray, ligin en hazır takımı”

Pazar günü ligin ilk maçında karşılaşacakları 68 Aksaray Belediyespor müsabakasına da değinen Telat Özden; “68 Aksaray Belediyespor, ligin şuan en hazır takımı. Akhisar Belediyespor’un Süper Lig’deki hocası Cem Yanık orada. İyi bir ekip yaptılar. Geçende özel bir müsabaka oynadılar. İzlettirdik. Ligin en hazır takımı ile en hazır olmayan takımı karşı karşıya gelecek. Elimizden ne geliyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!