Mayıs 29, 2023

”Sorun, Tüm Maçların Pazar Oynanması”

Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’nde oynanan 1.Amatör Küme maçında bir yetkilinin ‘soyunma odası yok, gidin arabada giyinin’ dediği iddiaları üzerine bir açıklamada bulunan Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, sorunun soyunma odası değil, tüm maçların Pazar günü oynanması olduğunu söyledi.

Amatör müsabakaların akşamları, Cumartesi ya da hafta içi de oynatılabileceğine dikkat çeken Genç, diğer illerde bunun uygulaması olduğunu kaydetti.

“Maçlar sıkışıyor”

Tertip komitesine tüm sahaları tahsis etmelerine karşın yine tüm müsabakaların Pazar günü oynandığını aktaran Mustafa Genç; “Ordu’da sorun soyunma odası sorunu değil. Tüm amatör küme müsabakalarının bir Pazar gününe sıkıştırılmasıdır. Işıklandırma olduğu halde gece maçı oynatılmaması, Cumartesi günü hiçbir amatör küme maçının oynatılmamasından dolayı sorun kaynaklanıyor. Dolayısıyla tertip komitemize ve futbol il temsilcimize maçları planlayın diye bütün sahaları tahsis ettik. Defalarca söylememize rağmen bütün maçları bir Pazar gününe planlıyorlar. Dolayısıyla maçlar sıkışıyor. Bunun çözümü çok basit. Diğer illerde olduğu gibi maçlar Cumartesi de, akşamları da gerekirse hafta içi bile müsabaka oynanabilir. Her takımın sorunu da böylelikle çözülmüş olur” dedi.

“Trabzon ve Samsun örnek alınsın”

Pazar günü tüm karşılaşmaların üst üste oynandığı için maçlar arasında ara da olmadığına değinen Genç; “Sahada neden takımlar peş peşe maç yaptırılıyor? Ben bunu da anlamış değilim. Müsabakalar arasında ara olmuyor. Sanki zaman yok, resmi kanunmuş gibi. Tüm maçlar Pazar günü oynanacak diye bir kanun yok. Bütün illerde de bunun uygulaması var. En yakınımızda Trabzon ve Samsun örnekleri var. Onların amatör küme maçlarının takvimine bakılabilir, rahatlıkla onlar örnek alınabilir” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!