Nisan 1, 2023

Soyunma Odası İstedi, ‘Git Arabada Soyun’ Cevabını Aldı !

Her ne kadar Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’ne 14 kulüp için soyunma odaları yapılması için geri sayım sürse de, sorun hala devam ediyor. 24 Kasım’da oynanan 1.Amatör Küme müsabakası öncesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden bir yetkilinin bir takımın antrenörüne ‘soyunma odası yok, gidin arabada giyinin’ dediği ileri sürüldü.

Durugöl Tesisleri’nde daha az yaşanan minibüste giyinme modası, Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’nin vazgeçilmezi haline geldi. Soyunma odalarında yer olmadığı için minibüste giyinmek zorunda kalan sporcular, çok fazla ısınamadan da müsabakaya çıkmak zorunda kalıyor. 24 Kasım 2019 Pazar günü oynanan 1.Amatör Küme müsabakası öncesinde bir takımın antrenörü, boş soyunma odasına aramasına rağmen bulamadı. Sporcular arabada giyinmek zorunda kaldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden bir yetkiliye maçları olduğu için sporcularının soyunma odasında giyinmesi gerektiğini söyleyen antrenör, şu cevabı aldığını iddia etti; “Git arabanda soyun. Soyunma odası yok. Benim önceliğim Bölgesel Amatör Lig maçı. Beni hiç ilgilendirmez.”

Yetkilinin ‘git arabanda soyun’ demesi üzerine ‘belki arabam olmayabilir’ diyen antrenöre ‘senin araban var, tribünün altında giyinin’ demesi pes dedirtti.

Altınordu Belediyespor’un Bölgesel Amatör Lig maçı olduğu için tesis yetkilisinden soyunma odası için izin alamayan antrenörün sporcuları, arabada giyinerek maça çıkmak zorunda kaldı.

Vali müjdeyi vermişti

Ordu Valisi Seddar Yavuz; “Karşıyaka Spor Tesisleri’nde kulüplerimizin bina ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı bana ilettiler. Amatör spor kulüplerimiz için çok önemli bir ihtiyacı olan binaların yapımı için son aşamaya geldik. 20 Kasım 2019 tarihi itibariyle ihalesini yapıyoruz. Her biri 70 metrekare olan 14 adet binayı yaparak, amatör spor kulüplerimize teslim edeceğiz. Böylelikle sporcularımız, gençlerimiz araçta soyunup, giyinmek zorunda kalmayacaklar. O nahoş görüntüleri ortadan kaldıracağız. 14 adet kulüp binasının yanında 2 adet hakem soyunma odası, 1 adet stat amiri odası, bay-bayan ve engelli seyirciler için ayrı WC’ler de yapacağız. Tüm bu tesisler, Ordu Valisi olarak amatör spor kulüplerine benim hediyem olacak” diyerek amatör kulüplere müjde vermişti.

Fatsa’da da yaşanmıştı

Öte yandan Ünye Gençlerbirliği U14 Takımı oyuncuları, 21 Kasım’da Fatsa Ek Saha’da oynadığı müsabakada soyunma odalarının dolu ve yetersiz olmasından dolayı sokakta giyinmek zorunda kalmışlardı.

Ordu Hayat Gazetesinde yer alan haberde bazı amatör kulüp yöneticileri, futbolun başındaki kişilerin artık soyunma odası sorununa bir çözüm bulma vaktinin geçtiğini belirterek, kış aylarının geldiğini ve artık minibüste ve sokakta soyunmak istemediklerini dile getirdiler.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!