logo

Stadyum temel imalatı başladı !

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Ordu’ya yapılacak olan Ordu Stadı’nın temel imalatının başladığını açıkladı.

2016 yılı içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan tek stadyum olan Ordu Stadyumu’nun temel inşaatı başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda inşaat mühendisi olan Dursun Türk, açıklamayı sosyal medya hesabından verirken, bir zamanlar Durugöl Tesislerinin olduğu alanın fotoğrafını paylaştı.

Ordu Stadı’nın 102 milyon liraya mal olması bekleniyor. Alttan ısıtmalı ve doğal çim olarak inşaat edilecek stad yaklaşık 450 iş gününde tamamlanacak. Stadyumun kapasitesi ise 20 bin kişilik olacak.

Tüm tartışmalara rağmen yapılıyor !

2017 yılının başından itibaren ‘Ordu Stadı’ projesi altında Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Valiliği ve Ordu Gençlik Spor Hizmeteri ile Orduspor arasındaki Durugöl Tesisleri çıkmazında mahkeme yürütmeyi durdurma kararı almıştı. Valilik karara rağmen, Orduspor Kulübü’ne gönderdiği yazıda tahliye için 16 Mayıs Salı günü saat 14:00’a kadar zaman vermişti. Valilik kararından önce Orduspor Yönetim Kurulu, şehrin siyasileri ile tesislerinden tahliye için 5 maddelik bir anlaşma yapmıştı ancak daha sonra anlaşmaya kimsenin uymadığını belirterek tekrar dava açacaklarını dile getirmişti. Bütün bu gelişmeler devam ederken, Ordu Valiliği tarafından Kulüp Binası’na saat 14:00’da gelen polisler Orduspor’u deyim yerindeyse kapının dışına koyarak yıkım işlemine başlamıştı.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ