Mart 27, 2023

”Stadyumda oynarsa stadyumda, sokakta oynarsa kaldırımda”

Orduspor’un tribünlerinden ayrılmayan Taraftar Gruplarından birisi olan Unios, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Orduspor’a halkın içinden gelenler gelecek yaratabilir dedi.

Üniversiteli öğrencilerin öncü olduğu bir oluşum olan ve Orduspor tribünlerinde yıllardır yerini alan Unios Taraftar Grubu’da, Orduspor’un birleşim konuları ile ilgili açıklamada bulundu. Orduspor amatörde olduğu için sırtlarını dönmediklerini belirten Unios, siyasetin Orduspor’dan elini çekmesi gerektiğini belirtti.

”Her şeyin hesabını yapmak zorundayız”

Biz Orduspor’a amatör ligde oynuyor diye sırtımızı dönmedik. Aksine sarıldık, kilometrelerce yol kat ettik. Ordu amatör liginde oynamamıza karşın stadyumumuzu tamamen doldurduk. 90 dakika susmadık, takımımızı destekledik. Bizler bu kadar uğraşı egomuzu tatmin etmek için değil, halkın takımına yakışır bir destek vermek için verdik. Orduspor’un mâli açıdan refaha kavuşup,bu taraftara yakışır bir konumda olmasını en çok biz isteriz. Lâkin, biz bu isteği Orduspor’u düşünerek isteriz. Biz Orduspor nasıl daha başarılı olabilir diye düşünürken, birileri “Orduspor’dan nasıl faydanabilirim ?” düşüncesindeyse isteklerimize yenik düşüp, Orduspor’u ateşe atmayız. Her şeyin hesabını yapmak zorundayız. Orduspor’a bir gelecek yaratılacaksa bunu halkın içinde gelenler yaratabilir. Siyaset Orduspor’dan ellerini çekmelidir. Aksi taktirde statü fark etmeksizin biz takımımızı destekleriz. Stadyumda oynarsa stadyumda, sokakta oynarsa kaldırımda… Ordu halkı, halkın takımının yanındadır. Şimdi bu mesajı yeni alanlar şirin rolüne bürünüp, bu mesajı verenlere gargamel benzetmesi yapmasın. Zira, yemezler.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!