Mayıs 28, 2023

Şükrü Bodur: “Bu Şartlarda Aday Olamam”

30 Kasım’da yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul’da Yeni Orduspor’a Kulüp Başkanı olması beklenen Şükrü Bodur, aday olamayacağını belirterek Ordu’dan ayrıldı.

Bu sezon 3.kez kongreye giden ve bu kongrede Şükrü Bodur hamlesi yapması beklenen Yeni Orduspor’da planlar bozuldu. Mor-Beyaz-Siyahlı ekipte aday ve başkan olmasına kesin gözüyle bakılan Şükrü Bodur, yaptığı açıklama ile aday olmadığını açıkladı.

“Ordu halkına kazandırmayı hedeflemiştik”

23/11.2019 tarihinde Eski Başkanlar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve 1967’den itibaren Orduspor formasını giymiş futbolcuların daveti üzerine Ordu’ya gelerek geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantının amacı, ilimizin 3. Ligde de olsa tek profesyonel takımın içinde bulunduğu zor şartlardan kurtarılmasıydı. Bu vesileyle kalplerimize gömdüğümüz  Eski Orduspor’un yerini bu şekilde tutacağına inandığımız  “Yeni Orduspor’’u Ordu halkına kazandırmayı hedeflemiştik.

“Sadece Taraftar Katkısı ile Yürümez”

Toplantı sonrasında tüm katılımcılar tarafından ismim üzerinde fikir birliğine varılmıştır.
Bu anlamda tarafıma gösterilen teveccühe teşekkür ederim. Tecrübelerimiz, şehri temsil eden profesyonel takımın, sadece Başkan, Yönetici ve taraftar katkılarıyla yetersiz kalacağını göstermiştir. Takımın; yeni logosu, yeni ismi ve yeni kadrosuyla, şehrin Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, Milletvekilleri, sivil ve resmi tüm kurumlarıyla birlikte dayanışma içinde olma mecburiyeti vardır.

“Büyükşehir Belediye Başkanı ile Görüştüm”

Toplantı sonucunda, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza bilgi vermek ve onun desteğini almak için görüş oluşmuştu. Dün Sayın Başkanımızla görüşme gerçekleştirdim. Cumartesi günkü toplantının amacını ve Ordu’da futbolun geleceği hakkında bilgi sundum. Ordu’da birlik ve beraberlik sağlanarak  güçlü bir Orduspor yaratılması  gerektiğini ve Büyükşehir Belediyemizi de bu oluşumun arkasında gerektiğini bildirdim.

“İkinci Bir Kulübe Destek Vermiyorlar”

Sayın Başkanım, Ordu 1. Amatör Küme takımlarından Orduspor 1967 kulübüne yardım ve destek sözü verildiğinden , ikinci bir kulübe destek veremeyeceklerini söylediler.
Bunun üzerine Orduspor 1967 Kulübünün Yönetiminden birkaç yönetici alarak bütünlüğü sağlanmasını imkanına bakalım dedim. Orduspor 1967 Başkanıyla görüşmelerini rica ettim, bu görüşmenin benim tarafımdan yapılmasını talep ettiler. Belediyeden ayrıldıktan sonra arkadaşlarımla durum değerlendirmesi yaptık, akşam üzeri İstanbul’a döneceğimden , benim adıma 2 arkadaşım dün kulüp başkanıyla görüşme talepleri oldu.
Maalesef ve üzülerek arz etmek isterim ki bu arkadaşlarla olamayacağımız ortaya çıkmıştır.

“Aday Değilim”

Bu durumda belediyemizin desteğini de alamamış  durumda olacağımızdan  bu şartlarda benim de Yeni Orduspor Kulübüne Başkan  olmamın imkanı ortadan kalkmıştır.
Bu çalışmaların Ordu spor kamuoyunun bilmesi açısından bu açıklamayı yapmış bulunuyorum.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!