Şükrü Bodur Yeni Orduspor için Kongre mi İstiyor ?

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden ve yapılacak kongre öncesinde Yeni Orduspor için Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini alamayacağından dolayı adaylıktan çekilen Şükrü Bodur’un, Ordu’ya gelerek Başkanlık adayı konusunu yeniden gözden geçireceği öğrenildi.

Tarihinde 3.sezonu geçirdiğ 3.Lig’de kötü günler geçiren Yeni Orduspor, geçen hafta sahasında Şile Yıldızspor’u yenerek derin bir nefes almıştı. Geçtiğimiz haftalarda yapılması gereken kongre öncesinde Şükrü Bodur sesleri ile heyecanlanan Yeni Orduspor cephesine, Bodur’dan kötü haber gelmişti. Bodur, kongre öncesinde yaptığı basın açıklaması ile adaylıktan çekilirken, Yeni Orduspor başkan vekili Hüseyin Yüce ise kongreyi iptal ettiklerini belirtmişti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne destek vereceğini kendisine ilettiğini belirten Şükrü Bodur, bu karar sonrasında adaylıktan çekilmişti. Kulüp Başkan vekili Hüseyin Yüce’de bu karar sonrasında yaptığı açıklamada ‘Şükrü Bodurun adaylıktan çekilmesinin takımı olumduz etkiledi, herşeye rağmen ayakta kalmaya çalışıyoruz. Kulübe bir sponsor bularak ikinci yarıda yapacağımız takviyelerle ligde kalmak istiyoruz” demişti.

Bu açıklama ile birlikte Şile Yıldızspor’u mağlup eden Yeni orduspor’da, Şükrü Bodur’un adaylık sürecini yeniden gözden geçirmek için Ordu’ya gelebileceği öğrenildi. Eğer olumlu bir gelişme yaşanırken, Mor-Beyaz-Siyahlı ekip yeniden kongre kararı alacak.

3 sezondur Yeni Orduspor adıyla 3.Lig’de mücadele eden Ordu temsilcisi, sezon sonunda küme düşmesi halinde son olarak Güzelorduspor ismiyle mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig’e geri dönecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!